27 lutego 2017 Udostępnij

Srebrne monety to dobra inwestycja na przyszłość

Srebrne monety zamiast złotych

Alternatywą dla złotych monet mogą być monety srebrne. Może się to okazać bardzo korzystną inwestycją, biorąc pod uwagę rosnące ceny srebra. Jakie są informacje, które warto zdobyć przed zakupem? Co najlepiej posłuży jako prezent, a jaki rodzaj srebra stanowi znakomite narzędzie inwestycji? Chociaż srebro jest często używane w przemyśle, to wciąż jest atrakcyjne jako metoda inwestycji. Monety z tego kruszcu są bardzo popularne wśród osób handlujących monetami, jak i wśród profesjonalnych numizmatyków.

Inwestycja w srebro – opłacalna?

Niewielki wymóg dot. kapitału jest jedną z większych zalet inwestycji w srebro. Cena, którą trzeba zapłacić za srebrne monety o podobnej masie, co monety złote często jest kilkakrotnie niższa. Oznacza to po prostu, że można pozwolić sobie na zakup większej ilości monet ze srebra.  Chronią one,  tak samo jak złoto, realną wartość naszej inwestycji przed inflacją. Dodatkowo wartość monet srebrnych zazwyczaj stale rośnie, niezależnie od ceny srebra na rynku. Dzieje się tak dlatego, że często są to monety kolekcjonerskie, które wyróżniają oryginalny wygląd  i design. Największa będzie wartość tych monet, których liczba w obiegu jest ograniczona.

Inwestorzy w srebro najczęściej decydują się na zakup tzw. bulionowych monet. Ich przykładem  mogą być znane monety, takie jak: Wiedeńscy Filharmonicy, Kanadyjski Liść Klonowy, czy Amerykański Orzeł.  Im bardziej znana jest moneta, tym wyższa będzie jej wartość.

czy inwestować w srebro?

Srebrne monety okolicznościowe i kolekcjonerskie

Inwestycja to jednak nie jest jedyna motywacja osób kupujących srebrne monety. Ludzie często kolekcjonuje monety w celu ich zbierania. Dzieje się tak, ponieważ monety te wyróżnia oryginalny wzór i niezwykle staranny sposób wykonania. Wzory drukowane są na monetach z wykorzystaniem techniki druku uv, co sprzyja uzyskaniu wyrazistych barw na monetach.Najczęściej monety są wydawane w specjalnych kolekcjonerskich seriach, które mają upamiętniać dane wydarzenia historyczne lub inne istotne elementy kultury danego kraju, jak np. Najpiękniejsze Polskie Historie, Dzieci Polskich Lasów, Symbole Szczęścia, czy Bohaterowie Kreskówek. Sprawia to, że można nabyć np. monety ze znakami zodiaku, zwierzętami leśnymi, jak i z Janem III Sobieskim, czy Misiem Uszatkiem. Tego typu monety kolekcjonerskie są regularne wydawane przez działającą już od ponad 250 lat Mennicę Polską. Warto je kupować i zbierać, ponieważ ich wartość rośnie niezwykle szybko. Warto więc taki prezent w postaci monety kupić na przykład na narodziny dziecka i sprezentować mu ją w wieku np. 18 lat, kiedy jej wartość będzie kilkukrotnie większa. Często to nietypowy kształt stanowi wyróżnić monet kolekcjonerskich. Występują monety w kształcie prostokąta, kwadratu, a nawet piramidy, czy krzyża. Jeżeli kształt nie jest klasyczny, to automatycznie zwiększa on wartość danej monety. Tego rodzaju monety stanowią doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych.

Monety: bulionowe, kolekcjonerskie i okolicznościowe

Stosunkowo przystępna cena srebrnych monet  sprawia, że jest to inwestycja niemal dla każdego, która zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. To inwestycja, która może przynieść spore zyski, a jej dodatkową zaletą jest fakt, że chroni nasze pieniądze przed inflacją. Najbardziej cenne są słynne, rozpoznawalne monety, które bite są przez cenione mennice. Takie monety to np. Wiedeńscy Filharmonicy, Kanadyjski Liść Klonowy, czy Amerykański Orzeł. Także Polska narodowa Mennica oferuje spory wachlarz okolicznościowych srebrnych monet, które stanowią gratkę dla miłośników numizmatyki. Cechują się te monety oryginalnym designer, starannym wykonaniem i ciekawymi wzorami. Tego rodzaju srebrne monety przyniosą także sporo radości, jeśli wręczymy je jako prezent.

Redakcja Menni.pl