12 września 2021 Udostępnij

Poznaj najbardziej powszechne strategie handlu kryptowalutami

Opracowanie właściwej strategii handlowej dla kryptowalut jest wymagającym procesem. Wiele różnych czynników musi być branych pod uwagę przez cały czas. Nawet wtedy wszystko sprowadza się do tego, co chce się osiągnąć dzięki tej koncepcji.

Różne strategie handlu kryptowalutami

Traderzy mają różne kształty i unikalne wymagania, aby zajmować się kryptowalutami. Chociaż każdy chce w końcu zarobić pieniądze, osiągnięcie tego celu niekoniecznie jest proste. Niektórzy traderzy lubią często handlować, podczas gdy inni wolą podejście "hands-off". Każda z tych opcji jest ważna, ale strategie handlu kryptowalutami będą się znacznie różnić.

Handel z wysoką częstotliwością wymaga agresji

Kryptowaluty są z założenia bardzo zmiennymi aktywami. Biorąc Bitcoin jako przykład, nie jest dziwne, aby zobaczyć wahania cen o kilkaset dolarów w jednym czasie. W niektórych przypadkach, cena może różnić się o ponad 1000 dolarów w ciągu kilku godzin. Taka niestabilność jest częścią tego, co sprawia, że Bitcoin jest atrakcyjny dla spekulantów i traderów wysokiej częstotliwości.

Jako trader wysokiej częstotliwości - lub day trader - ludzie zobowiązują się do wymiany między Bitcoin i innymi aktywami co najmniej dwa razy dziennie. Ten rodzaj handlu wymaga składania zleceń kupna i sprzedaży wiele razy dziennie, aby zebrać szybkie zyski. Jest to jedna z bardziej agresywnych strategii handlu kryptowalutami, ale taka, która może przynieść przyzwoite zyski. To powiedziawszy, wprowadza ona również wiele ryzyka i wymaga bardzo agresywnego sposobu myślenia.

Ponieważ rynki kryptowalut są otwarte 24/7/365, day trading jest opłacalną strategią. Wchodzenie i wychodzenie z różnych pozycji rynkowych w ciągu dnia może być zbliżone do pracy na pełen etat. Ci, którzy chcą szybko zarobić dużo pieniędzy - zakładając, że mają niezbędną wiedzę o rynku i doświadczenie w handlu na papierze - high-frequency trading jest niewątpliwie opcją, którą warto zbadać.

Skalpowanie jest opcją

Wiele osób jest skłonnych myśleć, że daytrading i scalping to to samo. Mają one wspólne podobieństwa, ponieważ obie wymagają od traderów wchodzenia i wychodzenia z wielu pozycji w ciągu dnia. Jednak scalping polega na szybkim osiągnięciu małego zysku i ruszeniu dalej. Wielokrotne badanie tych małych zmian na rynku jest męczące, ale jest to również jedna z najstarszych strategii handlu kryptowalutami, która sprawdzi się w przypadku większości osób.

waluta

Scalping nie wymaga od traderów trzymania się jednego rynku lub utrzymywania pozycji przez zbyt długi czas. Stosunkowo łatwo jest wybrać rynek, oskalpować niewielki zysk i przejść do czegoś zupełnie innego. Ponieważ istnieją tysiące kryptowalut, którymi można handlować, traderzy mają wiele opcji do wyboru. Nie wszystkie rynki dobrze nadają się do skalpowania, ponieważ niektóre aktywa mają znacznie mniejszą płynność.

Dla nowicjuszy nie jest to jedna z tych strategii handlu kryptowalutami, z którymi warto eksperymentować. Scalping wymaga ogromnej wiedzy branżowej i często odnosi sukces dopiero po latach handlu innymi metodami. Traderzy nie mogą lekceważyć złożoności tej metody handlu, mimo że jest to jedna z najbardziej udanych opcji.

Swing Trading wymaga trochę cierpliwości

Trzecią popularną strategią handlu kryptowalutami, która wymaga częstego handlu, jest swing trading. Wymaga on więcej cierpliwości niż scalping czy nawet handel wysokiej częstotliwości, jednak użytkownicy często trzymają się swoich pozycji przez tydzień lub krócej. Ta metoda jest o wiele łatwiejsza do opanowania, ale czas, w którym składa się oferty i zlecenia jest krytyczny.

Głównym celem tej strategii jest pełne wykorzystanie wzrostu niestabilności na danym rynku. Wykresując trend rynkowy - poprzez analizę techniczną i różne wskaźniki - często można łatwo zorientować się, kiedy momentum może się ponownie zmienić. Ponieważ transakcje swingowe mogą trwać kilka dni, jeśli nie tygodni, aby w pełni się rozegrać, stosunkowo łatwo jest śledzić swoje pozycje.

Dla nowicjuszy, swing trading może być realną opcją. Eksplorowanie różnych strategii handlu kryptowalutami zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. W przypadku swing tradingu istnieje szansa, że rynek bez powodu skieruje się w przeciwnym kierunku. Może to zmusić traderów do utrzymania pozycji przez dłuższy czas, zmniejszając potencjalny zysk.

Range Trading z wykorzystaniem świec

Ostatnią stosunkowo powszechną strategią transakcyjną jest Range Trading. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to skomplikowana droga do naśladowania. Wymaga ona od użytkowników przeanalizowania aktualnych poziomów wsparcia i oporu Bitcoina i umieszczenia pozycji w tym zakresie. Używanie tej metody najlepiej jest robić za pomocą wykresu świecowego, ponieważ ułatwia to określenie tych dwóch kluczowych poziomów.

Idealnie byłoby kupić walutę na poziomie wsparcia - lub blisko niego - i spróbować sprzedać ją za jak najwięcej pieniędzy. Może to potrwać kilka dni, jeśli nie tygodni, aby transakcje typu range trade rozegrały się w pełni. Jednym z aspektów, na które należy zwracać uwagę jest to, kiedy cena przebija poziom wsparcia i kontynuuje trend spadkowy. Ustawienie zlecenia z limitem ceny może okazać się wskazane podczas badania tej metody.

Redakcja Menni.pl