17 lutego 2017 Udostępnij

Czy skup srebra to doskonały pomysł na biznes?

Metal srebro

Srebro to jeden z metali szlachetnych, które mimo upływu czasu wciąż kojarzą się z wysokim prestiżem. Okazuje się jednakże, że srebro to nie tylko materiał wykorzystywany do produkcji eleganckiej biżuterii, ale też i wielu urządzeń elektronicznych. Niewiele osób zdaje sobie na co dzień sprawę z tego i zużyty sprzęt wyrzuca na śmietnik. Tymczasem może warto taką wiedzę wykorzystać i nieco bliżej przyjrzeć się srebru?

Metale szlachetne - zyski

Trzeba zastanowić się nad tym czy srebro może przynieść zysk. Okazuje się np., że prowadzenie skupu srebra dla zdecydowanej większości przedsiębiorców bywa bardzo opłacalne. Wynika to z faktu, że metal ten charakteryzuje się stabilnymi cenami, a często jest ciekawą alternatywą dla drogiego złota. Klienci chętnie sprzedają ten kruszec w celu pozyskania szybkiej gotówki np. na spłatę raty kredytu itd. W wielu przypadkach decydują się na taki krok, bo otrzymali od kogoś w prezencie srebrną biżuterię, która nie trafiła niestety w ich gusta.

Jakie ma to znaczenie z punktu widzenia ekologii? Osoby, które zdecydowały się na założeni skupu srebra nie tylko mogą liczyć na  uzyskanie wysokich zysków finansowych, ale i przyczyniają się do ochrony naturalnych złóż tego cennego metalu. Można bowiem wówczas srebro poddawać procesowi recyklingu, a więc go powtórnie przetwarzać. Oczywiście przekłada się to także na znaczną oszczędność wyczerpujących się powoli zasobów srebra, a także pod kątem wykorzystywanej energii. W ramach skupu srebra warto więc zorganizować również taki profesjonalny recykling tego metalu. Okazuje się, że odzyskiwanie tego metalu generuje znacznie niższe zużycie energii w stosunku do wytwarzania pierwotnego.

sklep skup srebra

Otwarcie sklepu - co będzie Ci potrzebne

Jednak aby rozpocząć biznes na dobre trzeba dokładnie na wstępie przeanalizować czy taka inwestycja jest w ogóle opłacalna itd. Warto więc sprawdzić czy w najbliższej okolicy nie znajdują się już podobne punkty skupu srebra, które w tej sytuacji mogłyby stanowić dla nowej firmy poważną konkurencję. Jeśli ich  nie ma to można z czystym sumieniem udać się już do właściwego Urzędu Miasta po uzyskanie potrzebnego zezwolenia na prowadzenie takiego skupu oraz na poddawanie srebra procesom recyklingowym.

Poza tym trzeba pamiętać, ze kruszec ten jest metalem szlachetnym, a więc punkt obsługi klienta powinien spełniać jak najwyższe standardy i to pod każdym względem, nie tylko estetycznym. Skup srebra pod żadnym pozorem nie powinien przede wszystkim przypominać zwykłego złomowiska, bo przełoży się to w oczywisty sposób na niewielka liczbę klientów.

To jednak jeszcze nie wszystko. Ponadto trzeba klientom jak najbardziej ułatwić dostarczanie do skupu ciężkich urządzeń elektronicznych. W tym celu można więc zainwestować w większe auto z przyczepą. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci nie będą już musieli samodzielnie dostarczać do skupu zużytych urządzeń elektronicznych, które przecież bardzo często zawierają duże ilości cennego kruszcu.

Jak wycenić srebro na skup

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście również prawidłowe wycenienie skupowanego srebra. Przede wszystkim warto skontrolować jak to prezentuje się u konkurencji. W razie potrzeby konieczne może być zatrudnienie osoby, która w tym zakresie dysponuje specjalistyczną wiedzą. Niezbędna jest też inwestycja w profesjonalną wagę przeznaczoną do ważenia metali szlachetnych.

Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Okazuje się, że założenie własnego skupu srebra może być bardzo korzystną decyzją z punktu widzenia inwestycji i finansów. Nie bez znaczenia jest także to, że recykling srebra ma pozytywne znaczenie w zakresie ochrony środowiska. Dlatego też jak najbardziej skup warto jest połączyć właśnie z usługą recyklingu  Jednak aby biznes był rentowny trzeba zastosować się do kilku podstawowych zaleceń. Przede wszystkim każdy skup srebra powinien kojarzyć się raczej z prestiżem i elegancją. W żadnej sytuacji nie może przypominać zwykłego skupu metali, a więc po prostu złomowiska.  

Redakcja Menni.pl