24 października 2021 Udostępnij

Długoterminowe spojrzenie na cenę srebra

W lipcu srebro imponująco zyskało na fali Brexitu, skacząc do ponad 20 dolarów za uncję, osiągając najwyższy poziom od mniej więcej dwóch lat. Pod koniec sierpnia ceny spadły jednak do poziomu około 18 dolarów za uncję, ale przez cały wrzesień systematycznie odbijają się od dna.

Podczas gdy srebro i złoto zyskały dzięki rajdowi "bezpiecznej przystani" po Brexicie, ciągłym zagrożeniom podwyżką stóp procentowych w kraju oraz nieprzewidywalnym wyścigom prezydenckim, niektórzy analitycy twierdzą, że srebro ma przed sobą jeszcze więcej do zrobienia niż złoto, donosi CNBC. Dlaczego ceny srebra mogą rosnąć w najbliższej przyszłości i potencjalnie w 2017 roku? Zobacz, co obserwują analitycy rynku i dlaczego teraz może być jeden z najlepszych momentów na zakup srebrnych monet.

Podwójne właściwości srebra prowadzą do wzrostu popytu

"Srebro jest metalem, o którym większość ludzi nie myśli, kiedy myśli o metalach szlachetnych, ale ma ono tę podwójną właściwość - jest zarówno metalem przemysłowym, jak i szlachetnym" - zauważa prezes PureFunds Andrew Chanin w CNBC

.

Wiele z powodów, dla których doświadczeni posiadacze bogactwa decydują się na zakup złota, dotyczy również srebra, choć srebro ma tę dodatkową zaletę, że "popyt na nie pochodzi w dużej mierze z przemysłu" - dodaje.

Jedna branża w szczególności zwiększa popyt na srebro: energia alternatywna. Jeremy Wrathall, lider zespołu ds. wydobycia w Investec, powiedział CNBC, że "srebro ma (więcej miejsca do działania), ponieważ jest ono coraz częściej wykorzystywane w panelach słonecznych... Panele słoneczne [są] rosnącym źródłem

popytu

na srebro

. "

Studium wykonalności przeprowadzone przez globalnych badaczy z Capital Gold Group przewiduje, że popyt na srebro wykorzystywane w produkcji paneli słonecznych "gwałtownie wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat, napędzany przez inicjatywy zrównoważonego rozwoju międzynarodowych korporacji i rządów na całym świecie. W związku z tym, raport przewiduje, że ceny srebra wzrosną w ciągu najbliższych pięciu lat wraz z popytem na panele słoneczne.

Solar Energy Industries Association (SEIA) prognozuje taki sam wzrost popytu na alternatywną energię, z instalacjami paneli słonecznych, które mają się podwoić do końca 2016 roku w USA. Przemysł ten kwitnie również na skalę międzynarodową, z Indiami planującymi zwiększyć produkcję energii słonecznej do 100 GW do 2020 roku z pomocą Grupy Banku Światowego.

Chociaż alternatywna energia napędza dużą część popytu przemysłowego na srebro, metal szlachetny jest również coraz częściej wykorzystywany w smartfonach, płaskich telewizorach, stopach, lutach i wielu innych urządzeniach elektronicznych. Z przemysłowego punktu widzenia, popyt na srebro nie będzie malał, ponieważ 1) kraje rozwijające się zwiększają swoje zapotrzebowanie na elektroniczne dobra luksusowe, a 2) kolejne kraje szukają sposobów na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Choć popyt na srebro będzie rósł, podaż nadal

się

utrzymujePodaż sreb

ra spadła w

tym roku o 9,2 proc. i szacuje się, że w przyszłym roku ponownie spadnie, do poziomu o 13 proc. niższego niż w 2015 r. - informuje Societe Generale za pośrednictwem Bloomberga. W swoim "Silver Yearbook 2016" nowojorska CPM Group wtóruje tym nastrojom, zauważając, że kopalnie srebra doświadczą pierwszego rocznego spadku od 2011 roku, odnotowanego również przez Bloomberga.

"Podaż srebra jest ograniczona, co doprowadziło do wzrostu cen" - mówi Hitesh Jain, szef działu badań alternatywnych w IIFL Wealth Management. Chociaż firmy wydobywające srebro usilnie starają się otworzyć nowe drogi, postęp jest powolny, a przeszkody legislacyjne szerokie.

Na przykład Pan American Silver Corporation z siedzibą w Vancouver walczy o zgodę na rozpoczęcie wydobycia jednego z największych na świecie złóż srebra w Argentynie. Aby to zrobić, nowy rząd federalny Argentyny będzie musiał przekonać lokalne władze w rejonie wydobycia do uchylenia całkowitego zakazu eksploatacji odkrywkowej. Prezes Pan American Ross Beaty czuje jednak nadzieję i chce zwiększyć produkcję, aby wykorzystać długoterminową hossę na srebrze, która, jak twierdzi, będzie odporna na "szumy" polityki monetarnej, powiedział Bloomberg Markets.

Przy spodziewanym wzroście konsumpcji przemysłowej srebra i spadku produkcji srebra, rok 2017 może oznaczać duże zyski dla ceny srebra.


Srebrne monety pozostają jednym z najbardziej dostępnych i opłacalnych sposobów na wejście w posiadanie metali szlachetnych. Srebrny Amerykański Orzeł o wadze 1 uncji. Srebrny Amerykański Orzeł, w szczególności, jest idealnym wyborem dla każdego wymagającego posiadacza majątku, który chce dodać niedrogi metal szlachetny do swojego portfela. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby dowiedzieć się więcej i zabezpieczyć swój zakup już dziś.

Banki rewidują swoje prognozy

dotyczące srebra. W

lipcu szwajcarski bank UBS podniósł swoje prognozy dotyczące srebra o ponad 4% do średniej ceny 16,80 dolarów za uncję, jak donosi Kitco, prognoza ta jest zaledwie o kilka dolarów niższa od obecnej sytuacji

srebra.

W 2017 roku strateg ds. metali szlachetnych przewiduje, że średnia cena srebra wyniesie 18,30 dolarów za uncję. HSBC poszedł w ślady HSBC, podnosząc swoją prognozę na cały rok do 18 dolarów za uncję, a średnią prognozę na 2017 rok do 19,25 dolarów

.

"Uważamy, że ceny srebra mogą pozostać w dobrej kondycji ... w 2017 roku" - powiedział HSBC za pośrednictwem Kitco - "Opieramy to na solidnych podstawach, ponieważ podaż w kopalniach prawdopodobnie się zmniejszy, podczas gdy popyt przemysłowy i jubilerski powinien wzrosnąć. Zmniejszona podaż jest kluczowym czynnikiem w naszej umiarkowanie byczej prognozie dla srebra. "

Na dzień 19 września cena srebra wynosiła 19,12 USD za uncję, czyli tylko 13 centów mniej niż prognoza HSBC na 2017

rok.

Biorąc pod uwagę, że srebro w tym roku wzrosło już o 35%, jak zauważa Bloomberg Markets, biały metal może wkrótce przekroczyć prognozy UBS i HSBC, tak jak miało to miejsce na początku roku.

Kontynuacja rajdu bezpiecznych przystani i brak podaży mogą pobudzić srebro w 2017 r.Podczas gdy

krajowe warunki gospodarcze mogły zacząć się stabilizować w USA pod koniec 2016 r., warunki na całym świecie pozostają napięte. W związku z tym, cena tej lśniącej, post-Brexitowej przystani może nadal przekraczać prognozy głównych banków w 2017 roku, zwłaszcza biorąc pod uwagę malejącą podaż srebra. Srebrne monety pozostają jednym z najbardziej przystępnych sposobów dywersyfikacji portfela aktywów dowolnej wielkości, ale czy może nadejść moment, w którym przestaną nim być?

Dla wielu kupujących metale szlachetne, srebrne monety z certyfikatem wysokiej jakości są istotną częścią ochrony i wzrostu portfela. Zwłaszcza te monety są idealne do osiągania długoterminowych zysków, ponieważ są odporne na wahania cen. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby porozmawiać z Doradcą Klienta i dowiedzieć się więcej. Niezależnie od tego, czy masz pytania dotyczące ceny srebra, czy rodzaju srebra, który najlepiej odpowiada Twoim celom finansowym, przekonasz się, że pracownicy ds. obsługi klienta U.S. Money Reserve są doświadczeni, kompetentni i gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania. metale szlachetneSrebrne Amerykańskie OrłySrebrne monetyPodziel się tym postemFacebookTwitterLinkedInPowiązane postySrebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve2021-09-01Dowiedz się,
jak srebrne monety lustrzane są produkowane w mennicy w San Francisco2021-08-27Czy
widziałeś nowy wzór Złotego Amerykańskiego Orła 2021?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z America's Gold Authority®2021-06-16
Redakcja Menni.pl