13 lipca 2022 Udostępnij

Przechowywanie złota za granicą: Jak chronić swoje złoto

Czy chcesz chronić swoją inwestycję w złoto przed fiskusem i niekorzystnymi regulacjami rządowymi? Zalecamy kupowanie i przechowywanie złota w miejscu innym niż Twój kraj ojczysty. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak chronić to złoto offshore, nie jesteś sam.

Złoto jest fizyczną inwestycją, w przeciwieństwie do gotówki lub kryptowalut, które możesz przechowywać w formie cyfrowej. Potrzebuje bezpiecznej opcji przechowywania, aby chronić je przed kradzieżą, katastrofami naturalnymi, korozją lub przestępczością. Złoto było magazynem wartości przez tysiąclecia, a inwestowanie w ten metal szlachetny wiąże się z wieloma wyzwaniami.

Zaskakującą wadą inwestowania w złoto jest niekorzystne prawo podatkowe regulujące inwestycje w złoto dla lokalnych inwestorów. Ten dylemat jest dużą częścią tego, dlaczego przechowywanie złota za granicą stało się tak atrakcyjne na całym świecie. W wielu przypadkach lepiej jest szukać złota w bezpiecznych zagranicznych prywatnych skarbcach, by zdywersyfikować swoje inwestycje.

Learn About Gold oferuje kilka przydatnych wskazówek poniżej, jak radzić sobie z przechowywaniem złota za granicą, by wyeliminować ryzyko kradzieży i uniknąć przekazania ciężko zarobionych odsetek nienasyconym władzom podatkowym.

Spis treści

 • Dlaczego powinieneś inwestować w złoto przed innymi towarami lub akcjami?
 • Najlepsze powody, by przechowywać złoto za granicą
  • Konfiskata złota
  • Niepokoje i terroryzm
  • Sprawy sądowe
 • Najlepsze kraje do przechowywania złota za granicą
  • Singapur
  • Austria
  • Nowa Zelandia
  • Szwajcaria
  • Kajmany
  • Izrael
 • Jak stworzyć solidną strategię offshore, aby chronić swoje złoto?
 • Zaplanuj konsultację i dowiedz się o złocie już dziś

Dlaczego powinieneś inwestować w złoto przed innymi towarami lub akcjami?

Łatwo jest zapomnieć, że władze powiązały dolara ze złotem jeszcze w 1970 roku. 15 sierpnia 1971 roku prezydent Richard Nixon ogłosił, że rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie już wymieniał dolarów na złoto o ustalonej wartości, porzucając standard złota i oddzielając dolara amerykańskiego od ponadczasowego towaru.

Gotówka lub fiat money stała się królem, ale rosnąca inflacja w ostatnich latach znacznie nadszarpnęła tę wartość. Po serii depresji i gwałtownej presji inflacyjnej, rządy państw zachodnich również drukowały gotówkę w niespotykanym dotąd tempie, zwłaszcza rząd USA. Najnowsze kłopoty pojawiły się wraz z załamaniem finansowym w 2008 r. i pandemią Covid-19 w 2020 r.

W miarę jak globalne władze finansowe pogrążają się w dalszym zadłużeniu, kombinacja niepokojących czynników sprawiła, że waluty fiat stały się bardziej niepewną inwestycją. Wielu inwestorów poczuło, że ich lokalne rządy nie mają kontaktu z szalejącą inflacją i albo zwracają się ku niestabilnym inwestycjom, takim jak kryptowaluty, albo uciekają do raju z metali szlachetnych.

Najlepsze powody, by przechowywać złoto za granicą

W powyższych okolicznościach inwestowanie w złoto jest rozważne. Przynosi ono również kilka korzyści, z którymi waluta fiat nie może się równać, w tym:

 • dywersyfikacja
 • twarde aktywa
 • zabezpieczenie przed inflacją
 • długoterminowe bezpieczeństwo (jeśli dostępne jest niezawodne przechowywanie)
 • wartość oparta na wolnym rynku.

Jest też kilka ważnych czynników, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję, gdy będziesz szukał niezawodnych opcji przechowywania złota za granicą:

Konfiskata złota

W latach 30. prezydent Franklin D. Roosevelt wydał rozporządzenie wykonawcze nr 6102, które zdelegalizowało posiadanie złota w Stanach Zjednoczonych. Posiadanie złota stało się przestępstwem federalnym, zagrożonym karą grzywny w wysokości 10 000 dolarów i dziesięciu lat więzienia federalnego. Ten Executive Order zmusił amerykańskich obywateli do oddania swojego złota rządowi, refundowanego po 20,67 dolarów za uncję.

Prezydent Roosevelt następnie ponownie wprowadził cenę złota na poziomie 35 dolarów za uncję, powodując, że obywatele stracili połowę swoich oszczędności w ciągu jednego dnia. Amerykańscy inwestorzy w metale szlachetne mają rozwiązanie - przechowywanie złota na zamorskich terytoriach nie wymaga przestrzegania przyszłych przeszkód podobnych do rozporządzenia wykonawczego Roosevelta. Przechowywanie za granicą to zwycięska strategia, zwłaszcza jeśli chcesz umieścić swoją inwestycję daleko poza zasięgiem IRS.

Niepokoje i terroryzm

Po atakach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, świat bezpieczeństwa wkroczył w nowe sfery. Atak terrorystyczny z tego dnia był niszczycielski dla Stanów Zjednoczonych, ale kryzysy związane z kredytami hipotecznymi subprime w 2008 roku i początek globalnej pandemii w 2020 roku były równie wpływowe. W szczególności w Stanach Zjednoczonych doszło do hiperinflacji i niepokojów społecznych na niespotykaną skalę, a dla lokalnych inwestorów wydaje się to czymś znacznie więcej niż tylko krótkotrwałą niedogodnością.

Jeśli problemy będą się utrzymywać, rząd USA może nakazać zamknięcie wszystkich banków na tydzień lub dłużej, co spowoduje ucieczki z banków i gorsze. Przechowywanie wartości poza krajem zamieszkania łagodzi tego typu ryzyko, nie tylko dla obywateli amerykańskich. Zagraniczne konto bankowe działa jako strategia planu B, a przechowywanie złota poza granicami kraju jest jeszcze lepsze.

Sprawy sądowe

Jeśli zdecydujesz się na przechowywanie złota w innych krajach, jest ono również bezpieczne od sporów sądowych w kraju. Na przykład, sądy w Stanach Zjednoczonych nie mają jurysdykcji w miejscach takich jak Austria, Szwajcaria, Nowa Zelandia, Hong Kong czy Singapur. Kraje te są suwerenne, a Twoja inwestycja w złoto będzie podlegać własnym regulacjom finansowym.

Najlepsze kraje do przechowywania złota za granicą

Zabezpieczanie zagranicznych magazynów złota jest niezbędne, jeśli jesteś jednym z bystrych inwestorów w metale szlachetne, w tym złoto, srebro, pallad, miedź czy platynę. Poniżej omawiamy kilka korzystnych lokalizacji do przechowywania na całym świecie, jeśli chcesz chronić swoją inwestycję w złoto.

Singapur

Naszym najlepszym wyborem na zagraniczne przechowywanie złota jest Singapur, nowoczesny i innowacyjny kraj o niskim poziomie korupcji czy przestępczości. Singapurskie prywatne skarbce do przechowywania złota są o lata świetlne przed krajami europejskimi, takimi jak Szwajcaria. Kilka prywatnych skarbców pozwala Ci nawet na oglądanie swojego złota online lub za pomocą regularnych aktualizacji zdjęć, co zapewnia spokój ducha.

Nowoczesne podejście Singapuru sprawia, że łatwo jest sprzedać, zamienić, a nawet pożyczyć swoje złoto po przyzwoitych spreadach.

Austria

Austria jest jedynym krajem w Europie, który oferuje większą prywatność finansową i tajemnicę, jeśli chodzi o inwestycje w złoto. Możesz nawet przechowywać złoto anonimowo w dwóch lub trzech prywatnych austriackich skarbcach, w tym w znanym Das Safe w Wiedniu. Nie jest to tanie, ale prywatność i anonimowość są warte swojej wagi w, cóż, złocie.

Inną zaletą austriackiego systemu jest to, że zabezpieczasz swoje złoto w Europie, w odległości krótkiego lotu samolotem od Stanów Zjednoczonych.

Nowa Zelandia

To właśnie odległe położenie Nowej Zelandii sprawia, że jest ona popularnym zamorskim terytorium do przechowywania złota. Chociaż Nowa Zelandia nie jest krajem o niskich podatkach, jest bardzo gościnna dla zewnętrznych inwestorów. Kraj ten znajduje się również poza zasięgiem bardziej niestabilnych regionów.

Szwajcaria

Szwajcaria przechowuje złoto od wieków, a jej specjaliści z branży finansowej są mistrzami strategii ochrony bogactwa. Kraj ten posiada największe na świecie rezerwy złota w przeliczeniu na jednego mieszkańca, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego opłaty za przechowywanie są tak wygórowane. Szwajcarzy zrezygnowali również z finansowej prywatności, więc nie będziesz mógł przechowywać swojego złota anonimowo jak w Austrii.

Jeśli masz rozbudowane portfolio, Szwajcaria wciąż jest niezawodnym miejscem wtórnego przechowywania złota.

Kajmany

Kajmany to kolejna idealna lokalizacja do przechowywania złota, która znajduje się blisko Stanów Zjednoczonych. Oferuje on wysokiej klasy jurysdykcję z doskonałymi usługami finansowymi i obsługą klienta. Kraj ten stara się przyciągnąć inwestorów w złoto, więc ich opcje przechowywania są świetne.

Jedynym potencjalnym minusem jest to, że Kajmany stanowią część Brytyjskiego Terytorium Zamorskiego. Wielka Brytania mogłaby potencjalnie ingerować w finansowe lub prawne regulacje dotyczące Twojego twardego aktywa lub jego przechowywania na wyspie. Jednak szanse na to są niewielkie, ponieważ Brexit odwrócił uwagę graczy politycznych.

Izrael

Ostatni wybór może nie być tym, który automatycznie umieścisz na szczycie swojej listy przechowywania złota offshore, ale jest wart rozważenia. Na Bliskim Wschodzie wciąż panuje niepokój, ale Izrael pozostaje doskonałą lokalizacją do przechowywania i ochrony Twojego złota. Tel Aviv, w szczególności, jest idealnym miejscem do przechowywania złota, z kilkoma firmami zajmującymi się metalami szlachetnymi i logistyką, które wiedzą jak obsługiwać, chronić i przechowywać metale szlachetne.

Izrael ma również neutralne nastawienie do zachodnich rządów, zachęcając szeroką gamę obywateli z całego świata, którzy wnoszą znaczący wkład do jego kulturowego tygla.

Jak stworzyć solidną strategię offshore, by chronić swoje złoto?

Jeśli masz złoto, prywatna firma skarbcowa jest najlepszym sposobem jego przechowywania. Poszukaj firmy skarbcowej, która ma następujące cechy jako punkt odniesienia:

 • Prywatni menedżerowie kont
 • Konkurencyjne ceny
 • Niskie opłaty za przechowywanie

Jeśli posiadasz znaczne ilości złota, lepszą strategią jest stworzenie zróżnicowanego portfela skarbców. Dywersyfikacja rezerw złota zapewnia Ci prywatność i zwiększa bezpieczeństwo w różnych miejscach przechowywania złota. Nie muszą one też znajdować się w tym samym kraju.

Słowo przestrogi od ekspertów brzmi: nigdy nie przechowuj złota w sejfie banku offshore. Banki offshore wciąż znajdują się pod kontrolą rządu i władz banków centralnych na tych terytoriach. Jeśli te dwa podmioty zmienią zasady inwestowania w złoto, Twoja inwestycja będzie na ich łasce, a Ty możesz stracić część swojej początkowej inwestycji.

Jeśli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych, nadal będziesz musiał zgłaszać twarde aktywa do IRS, nawet przechowywane w banku na obcej ziemi.

Zaplanuj konsultację i dowiedz się o złocie już dziś

Zaczynasz inwestować w złoto? Zastanów się dobrze nad najlepszymi opcjami przechowywania pod względem bezpieczeństwa, kosztów, lokalizacji i dostępu. Najlepsze miejsca do zakupu złota i inwestycji w złoto nie będą miały znaczenia bez dobrego uchwytu na to, gdzie chciałbyś przechowywać swoje nowo znalezione bogactwo.

Zespół Learn About Gold wierzy w rozważne strategie inwestowania w złoto, i mamy szeroki zakres zasobów. Czuj się swobodnie, by przeglądać naszą stronę w poszukiwaniu tematów obejmujących inwestowanie w złoto, przechowywanie, dywersyfikację i więcej. Oferujemy również wskazówki dotyczące niezawodnych inwestycji w złoto i zakupów po doskonałych cenach.

Chroń swoją inwestycję z zagranicznym przechowywaniem złota; skontaktuj się z nami już dziś lub przeczytaj więcej o naszych sprawdzonych partnerach inwestycyjnych IRA online.

Redakcja Menni.pl