19 kwietnia 2021 Udostępnij

Najlepsze sposoby na sprzedaż rzadkich monet, które odziedziczyłeś

Po śmierci bliskiej osoby, możesz być zaskoczony, że zostawiła Ci ona pokaźną kolekcję rzadkich monet. Pomimo ich wartości, możesz nie wiedzieć zbyt wiele o monetach lub nie mieć miejsca na ich przechowywanie w swoim domu. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą rzadkich monet, masz kilka opcji, z których każda ma inne korzyści.

Sprzedaż monet online

eBay, TeleTrade i inne rynki online pozwalają na sprzedaż rzadkich monet z zacisza własnego domu. Możesz ustawić wszystko online i uniknąć umawiania się na spotkania z potencjalnymi kupcami. Dodatkowo, możesz utrzymać swoje oferty aktywne tak długo, jak chcesz. Jednakże, istnieje również kilka minusów tej opcji. Będziesz musiał zarządzać każdym krokiem sprzedaży tych rzadkich monet samodzielnie, co może obejmować następujące zadania:

  • Identyfikacja każdej monety
  • Potwierdzenie autentyczności monet
  • Klasyfikowanie ich
  • Określenie ich wartości
  • Robienie zdjęć
  • Tworzenie dziesiątek aukcji
  • Odpowiadanie na pytania potencjalnych kupców
  • Przechowywanie monet do czasu ich sprzedaży
  • Radzenie sobie z zagubionymi/skradzionymi przedmiotami i zwrotami od klientów

aukcja

Sprzedaż rzadkich monet na aukcji

Dom aukcyjny może wycenić odziedziczoną przez Ciebie kolekcję i sprzedać ją, co może być szczególnie pomocne, jeśli odziedziczyłeś wiele monet. Zakładając, że na aukcji znajdą się zainteresowani nabywcy, możesz być w stanie uzyskać rozsądną cenę za kolekcję, ale istnieją pewne potencjalne problemy. Dom aukcyjny może rozpocząć licytację każdej monety po cenie niższej niż jej wartość rynkowa, aby przyciągnąć kupców. Dom aukcyjny może również przeprowadzić aukcję w okresie mniejszego lub ograniczonego zainteresowania, np. w czasie świąt lub w historycznie wolnym okresie roku. Wreszcie, dom aukcyjny będzie pobierać opłaty za hosting kolekcji i, podobnie jak rynki internetowe, pobiera prowizję w wysokości 20-30% od każdej sprzedanej monety.

Sprzedaż do dealera rzadkich monet

Kiedy sprzedajesz rzadkie mon ety do renomowanego dealera monet, możesz otrzymać zapłatę szybko i otrzymać uczciwą cenę. To jest w Twoim interesie, aby porozmawiać z kilkoma dealerami i porównać ich szacunki przed podjęciem decyzji. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie dealer monet jest zaznajomiony z czynnikami, które wpływają na wartość rzadkich monet. Niektórzy dealerzy monet mogą nawet wykonać wycenę online, co przyspieszy cały proces. Ponieważ sprzedawcy monet są ekspertami, mogą oni dokładnie zidentyfikować i wycenić każdy element Twojej kolekcji.

Dowiedz się więcej na: http://zloteinwestycje.com.pl/

Redakcja Menni.pl