5 lipca 2021 Udostępnij

3 słynne kolekcje monet z całego świata

Jako strategia inwestycyjna i hobby, świat numizmatyki przyciąga kolekcjonerów monet z różnych środowisk, w tym królów, papieży, znanych aktorów i zwykłych inwestorów. Oto spojrzenie na trzy najbardziej znane kolekcje monet na świecie.

Kolekcja króla Farouka: Kair, Egipt

Król Farouk, jedna z największych i najbardziej godnych uwagi kolekcji XX wieku, zgromadził prawdopodobnie najcenniejszą osobistą kolekcję monet w historii. Wśród jego kolekcji znajdował się niezwykle rzadki podwójny orzeł z 1933 roku o nominale 20 dolarów St. W rzeczywistości król Farouk musiał zabezpieczyć specjalną licencję eksportową, aby przywieźć tę monetę ze sobą do Egiptu, ponieważ Rozporządzenie Wykonawcze 6102 zakazywało jednostkom posiadania złota w Stanach Zjednoczonych.

Po tym jak król Farouk został usunięty z tronu w 1952 roku, nowy rząd egipski zorganizował aukcję, aby sprzedać jego kolekcję monet. Sprzedaż kolekcji po uczciwej cenie może być trudna, ale kolekcjonerzy, którzy udali się do Kairu na aukcję, mogli nabyć bardzo cenne monety z rabatem. Gaudensa z 1933 roku został sprzedany za 7,6 miliona dolarów na aukcji w 2002 roku.

Narodowa Kolekcja Numizmatyczna w Smithsonian Institution: Waszyngton, D.C.

Wybierz się na wycieczkę do Smithsonian, aby zobaczyć prawie 1,6 miliona sztuk waluty w samym sercu stolicy USA. Narodowa Kolekcja Numizmatyczna przyciąga turystów z całego świata i została założona w 1923 roku. Ich eksponaty obejmują szeroki wachlarz rzadkich monet, w tym monety starożytnych cywilizacji, Konfederacji i krajów z całego świata.

muzeum

Muzeum Pieniędzy Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego (ANA): Colorado Springs, CO

Colorado Springs jest domem dla Gór Skalistych, wspaniałych krajobrazów i Muzeum Pieniędzy ANA. W muzeum znajduje się prawie 250 000 eksponatów, w tym słynne złote monety, które tworzą Harry Bass Core Collection. Te interaktywne eksponaty pozwalają zwiedzającym przyjrzeć się bliżej niektórym z najrzadszych elementów waluty, a wiele z nich zostało zaprojektowanych specjalnie dla dzieci, jeśli chcesz zabrać swojego młodszego kolekcjonera na wycieczkę.

Umów się na spotkanie z ekspertem w dziedzinie handlu monetami i kruszcami

Nasz doświadczony personel wspiera kolekcjonerów monet w całym kraju. Nasza usługa wyceny pocztą pozwala inwestorom, którzy nie mieszkają w okolicy, sprzedać swoje rzadkie monety szybko i wygodnie. Dla tych, którzy woleliby odwiedzić nas osobiście, możesz umówić się na spotkanie online już dziś.

Redakcja Menni.pl