15 czerwca 2021 Udostępnij

Nie sprzedawaj srebrnych monet dopóki nie skontaktujesz się z ekspertem od srebrnych monet

Przy sprzedaży srebrnych monet, ważne jest, abyś dołożył należytej staranności w celu uzyskania najlepszej ceny za Twoje srebrne monety, dlatego zalecamy, abyś nie sprzedawał srebrnych monet, zanim nie skontaktujesz się z jednym z wiodących dealerów srebrnych monet.

Co powinieneś wiedzieć, zanim sprzedasz srebrne monety? Ważne jest, abyś wiedział, że nie wszyscy dealerzy srebrnych monet są tacy sami, i że bardzo niewielu z nich zapłaci Ci pełną wartość za Twoje srebrne monety.

Kiedy sprzedajesz srebrne monety, wielu kupców zapłaci Ci jedynie pewien procent wartości stopu, niezależnie od roku, stanu i nakładu Twoich srebrnych monet. O ile jest to normalne w przypadku sprzedaży srebrnych monet śmieciowych (srebrne monety o próbie 90%, które nie mają wartości kolekcjonerskiej ani numizmatycznej), o tyle nie powinno to być standardowym protokołem - zwłaszcza, gdy niektóre z Twoich srebrnych monet mogą mieć wartość wykraczającą poza wartość stopu.

srebro

Dobrą zasadą jest, że każda dziesięciocentówka, ćwierćdolarówka, półdolarówka i srebrny dolar z serii Seated Liberty, lub wcześniej wybite monety, mają wartość kolekcjonerską przewyższającą wartość srebra. Również srebrne dolary Carson City Morgan, które można rozpoznać po znaczku "CC", sprzedają się po wyższej cenie. Dodatkowo, inne srebrne dolary Morgan i Peace, jak również inne typy monet, które są monetami o niskim nakładzie, sprzedają się za wyższą cenę. Wreszcie, srebrne dolary Morgan i Peace w stanie nienadającym się do obiegu, szczególnie w stanie nienadającym się do obiegu, sprzedają się ze względu na ich wartość numizmatyczną.

Renomowani dealerzy srebrnych monet pomogą Ci zidentyfikować srebrne monety w Twojej kolekcji, które są warte więcej niż ich zawartość srebra, tak abyś mógł zmaksymalizować ich wartość podczas sprzedaży srebrnych monet. Jeśli kupujący srebrne monety, z którym współpracujesz, nie wydaje się rozumieć wartości kolekcjonerskiej srebrnych monet, a istnieje możliwość, że posiadasz takie monety w swojej kolekcji, powinieneś rozważyć zmianę sprzedawcy.

Renomowany krajowy dealer srebrnych monet, pomoże Ci uzyskać najlepszą cenę, gdy sprzedajesz swoje srebrne monety. Nie tylko zapłacimy więcej niż konkurencja za Państwa srebrne monety powszechnej daty, ale także zapłacimy pełną wartość za Państwa monety kolekcjonerskie lub numizmatyczne.

 

Redakcja Menni.pl