2 maja 2022 Udostępnij

Jak inwestować w metale szlachetne na koncie IRA

Inwestowanie w metale szlachetne Indywidualne konto emerytalne (IRA) stało się jednym z najpopularniejszych planów emerytalnych dla wielu osób w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy mogą wybrać kilka rodzajów aktywów, takich jak akcje, fundusze inwestycyjne i obligacje w banku lub u brokera.

Samodzielnie zarządzane konto IRA pozwala inwestorowi na posiadanie różnych rodzajów aktywów, w tym tradycyjnych akcji i obligacji, przy jednoczesnym dodaniu innych alternatywnych klas aktywów, takich jak metale szlachetne i nieruchomości. Zaletą posiadania kilku aktywów jest to, że można zdecydować, kiedy i jak dużo aktywów chce się usunąć.

Mimo że wpłaty można odliczyć od podatku, inwestor może realizować zyski na zasadzie odroczenia podatkowego aż do momentu wypłaty i przejścia na emeryturę. Wypłaty z konta IRA są opodatkowane, ale zaletą jest to, że odłożenie wypłaty do czasu przejścia na emeryturę może sprawić, że inwestor znajdzie się w niższym progu podatkowym.

Spis treści

 • Jak inwestować w metale szlachetne
  • Posiadanie fizyczne
  • Agencje IRA z metalami szlachetnymi
 • Dlaczego warto wybrać konto IRA z metalami szlachetnymi?
 • Jak założyć konto IRA z metalami szlachetnymi
  • 1. Wybierz powiernika Self-Directed IRA
  • 2. Otwórz konto
  • 3. Przelej środki
  • 4. Wybierz metale
  • 5. Wyślij metale
 • Jak zasilić konto IRA
  • Rollover
  • Powiernik do powiernika
 • Wypłacanie pieniędzy z konta IRA
 • Różnica między tradycyjnym IRA a Roth IRA
  • Tradycyjne IRA
  • Roth IRA
 • Najczęściej zadawane pytania
  • Czy mogę dokonać Rollover lub Transferu istniejącego konta IRA na konto IRA z metalami szlachetnymi?
  • Jak długo trwa rolowanie lub transfer?
  • Czy na moim koncie znajdują się metale szlachetne?
  • Gdzie przechowywane są moje metale?
  • Czy istnieją kary lub podatki za przeniesienie z konta IRA na konto IRA z metalami szlachetnymi?
  • Ile kosztuje utrzymanie mojego konta IRA z metalami szlachetnymi?

Jak inwestować w metale szlachetne?

Fizyczne posiadanie

Główną zaletą fizycznego zakupu metali szlachetnych jest to, że posiadasz je w całości na własność, co oznacza, że możesz je przechowywać gdziekolwiek zechcesz. Niektóre z opcji przechowywania mogą znajdować się w bankowej skrytce depozytowej lub w sejfie domowym.

Wybór miejsca przechowywania pozwala na pełny dostęp do inwestycji w metale szlachetne w dowolnym momencie. Mając taką kontrolę nad swoimi metalami szlachetnymi, możesz być spokojny, wiedząc, że nikt nie ma do nich dostępu.

Agencje IRA z metalami szlachetnymi

Konto IRA ds. metali szlachetnych to instrument umożliwiający inwestowanie w złoto, platynę, srebro lub pallad o czystości co najmniej 99,5%. Główną zaletą inwestowania w konto IRA z metalami szlachetnymi jest to, że wiąże się ono z korzyściami podatkowymi wynikającymi z posiadania zatwierdzonego przez rząd konta emerytalnego. Samodzielnie zarządzane konto IRA może prowadzić powiernik, taki jak bank, firma powiernicza lub inny podmiot zatwierdzony przez Internal Revenue Service.

Kolejną zaletą jest możliwość dodania do konta IRA metali szlachetnych różnych form inwestycji, takich jak akcje, nieruchomości i kredyty hipoteczne. Decyzja o wyborze pomiędzy fizycznym posiadaniem a kontem IRA zależy ostatecznie od Twoich celów finansowych.

Dlaczego warto wybrać IRA z metalami szlachetnymi

Istnieje kilka korzyści z otwarcia konta IRA dla metali szlachetnych, ale jedną z głównych są korzyści podatkowe. Inwestorzy mogą odroczyć podatek do momentu wypłaty środków z konta. Dwa inne ważne powody, dla których inwestorzy decydują się na otwarcie konta IRA z metalami szlachetnymi, to uniknięcie opłat i możliwość kontroli nad kontem. Jest to konto samozarządzające, które pozwala na wybór powiernika IRA, depozytariusza oraz zatwierdzonego przez IRS metalu szlachetnego, który ma być częścią konta IRA.

Ważne jest, aby nie tylko mieć inwestycje, ale także je chronić. Możesz być spokojny, wiedząc, że Twoje metale szlachetne są bezpiecznie przechowywane w dobrze zabezpieczonym obiekcie, który oferuje ubezpieczenie metali szlachetnych.

Inwestycje są atrakcyjne, ponieważ z czasem ich wartość wzrasta, a to jest dokładnie to, co IRA z metalami szlachetnymi sprawdza się w czasach niestabilności gospodarczej i inflacji. Inwestorzy decydują się na ulokowanie części swoich funduszy emerytalnych w IRA z metalami szlachetnymi, aby zrównoważyć ryzyko związane z inwestycjami takimi jak akcje, obligacje i kontrakty terminowe.

Kolejną zaletą jest możliwość wypłaty środków. Inwestorzy posiadający akcje na koncie IRA otrzymają swoją wypłatę w dolarach, gdy nadejdzie czas wymaganej minimalnej wypłaty (Required Minimum Distribution - RMD). Z uwagi na malejącą wartość dolara na przestrzeni lat, możesz otrzymać mniej niż się spodziewałeś.

Posiadanie metali szlachetnych na koncie IRA oznacza, że nie musisz ich upłynniać ani sprzedawać przed wypłatą. Można je upłynnić w ramach IRA lub wyjąć z planu w formie fizycznej i zlecić ich dostarczenie. Fizyczne posiadanie metali pozwala zabrać je ze sobą, gdziekolwiek chcesz.

Jak założyć konto IRA z metalami szlachetnymi

1. Wybierz firmę powierniczą Self-Directed IRA

Opiekun samodzielnego konta IRA to posiadacz indywidualnego konta emerytalnego, którego obowiązki obejmują zakładanie konta, przyjmowanie wpłat i sporządzanie wyciągów z konta. Opiekun będzie również kupował metale szlachetne od dealera i przekazywał fundusze z Twojego 401(k) lub tradycyjnego IRA na Twoje konto Self-Directed IRA.

Opiekun samozarządzającego się konta IRA ma powierniczy obowiązek działania w Twoim najlepszym interesie przez cały czas. Wybierając firmę powierniczą, należy dokładnie przeanalizować jej strukturę opłat i usługi. 2.

2. Otwórz konto

Po wybraniu powiernika skontaktuj się z nim, aby otworzyć konto IRA z metalami szlachetnymi, a on przydzieli Ci partnera do obsługi konta, który pomoże Ci w procesie składania wniosku. Większość custodian self-directed IRA przyjmuje wnioski pocztą, e-mailem lub faksem. Rozpatrzenie wniosku i aktywacja konta może trwać od 24 godzin.

3. Przelew środków

Po otwarciu konta, powiernik musi przelać na nie środki. Powiernik wykonuje całą pracę, ale będzie potrzebował Twojego upoważnienia do wypłaty środków od obecnego powiernika.

Przelew bankowy może trwać do pięciu dni roboczych, w zależności od aktualnego powiernika. Gdy fundusze dotrą do Twojego konta IRA z metalami szlachetnymi, proces inwestowania jest rozpoczęty.

4. Wybierz metale

Gdy fundusze dotrą na Twoje konto, nadszedł czas, abyś wybrał metale szlachetne, które chcesz zainwestować. Konsultacja z partnerem konta jest doskonałą okazją do zapoznania się z różnymi metalami i zadawania pytań dotyczących konta.

Masz pełną kontrolę nad tym kontem, więc do Ciebie należy decyzja, które metale chcesz włączyć do samodzielnie zarządzanego konta IRA.

5. Wyślij metale

Po wybraniu metali, w które chcesz zainwestować, i ich zakupie, następnym krokiem jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Większość firm powierniczych wysyła metale do firmy Delaware Depository Service Company (DDSC).

DDSC spełnia standardy UL i ustawy o ochronie banków oraz zapewnia polisę ubezpieczeniową, której gwarantem jest Lloyds of London. Możesz spać spokojnie, wiedząc, że powiernik przechowuje Twoje metale szlachetne w tym wysoko zabezpieczonym skarbcu, który jest nierządowym magazynem depozytowym.

Po założeniu konta i zakupie metali, powiernik będzie dostarczał wyciągi z konta z wyszczególnieniem wartości hurtowej posiadanych aktywów.

Jak zasilić konto IRA

Rollover

Jedną z możliwości zasilenia konta IRA jest wycofanie pieniędzy z innego planu emerytalnego i wpłacenie ich na konto IRA z metalami szlachetnymi. Należy pamiętać, że wpłaty należy dokonać w ciągu 60 dni od wycofania środków z pierwotnego planu.

Jeśli dokonasz wpłaty z jednego planu emerytalnego na IRA w ciągu 60 dni, nie zostaniesz obciążony podatkiem ani karą. Jest to popularny sposób dla osób posiadających plany emerytalne sponsorowane przez pracodawcę, takie jak 401(k), na wpłaty na konto IRA z metali szlachetnych. Należy pamiętać, że tego typu transakcji można dokonać tylko raz w roku na każdym koncie.

Ponieważ wielu klientów nie chce się angażować w zawiłości tego procesu, powiernicy IRA zajmują się tym w ich imieniu. Gdy Twój powiernik zaangażuje się w ten proces, określi, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Od powiernika do powiernika

Ten rodzaj transferu nazywany jest również transferem bezpośrednim, ponieważ transfer odbywa się bezpośrednio z aktualnego konta powierniczego IRA inwestora na nowe konto IRA po autoryzacji. Właściciel konta nie odbiera środków, ponieważ są one bezpośrednio przekazywane na nowe konto.

Zaletą tego typu transferu jest to, że IRS nie opodatkowuje go ani nie nakłada żadnych kar. Ponadto, posiadacz rachunku nie jest ograniczony liczbą przelewów.

W przypadku obu metod finansowania, inwestorzy muszą wykonać ten sam rodzaj finansowania planu. Na przykład, przelew bezpośredni jest możliwy tylko z konta przed opodatkowaniem na inne konto przed opodatkowaniem, a konta po opodatkowaniu muszą być przelewane na konta po opodatkowaniu.

Wypłacanie pieniędzy z konta IRA

Jeśli chcesz uniknąć podatków i kar przy wypłacie środków z konta IRA z metalami szlachetnymi, musisz pamiętać o dwóch ważnych rzeczach.

Po pierwsze, pieniądze z konta IRA można wypłacić w dowolnym momencie. Aby uniknąć 10% kary federalnej, należy dokonywać wypłat dopiero po osiągnięciu wieku 59 ½ lat lub więcej. Po drugie, wypłata przez pośrednie rollover jest wolna od kar i podatków, jeśli dokonasz jej w ciągu 60 dni.

Różnica między Tradycyjnym Kontem IRA a Kontem Roth IRA

Tradycyjne IRA

W przypadku tradycyjnego konta IRA, inwestor może wpłacić dochód przed opodatkowaniem na konto, które będzie rosło i odkładało się od podatku. Kwota, jaką może wpłacić inwestor zależy od jego wieku, statusu podatkowego i dochodów, ale w większości przypadków może on wpłacić od $5,500 do $6,500 rocznie.

Inwestor zostanie obciążony podatkiem tylko w momencie wypłaty środków i może skorzystać z odliczeń podatkowych od wpłat. Jedynym przypadkiem, gdy inwestor poniesie karę federalną za wycofanie środków, jest wiek poniżej 59 ½ lat. Jedynym przypadkiem, w którym można dokonać wcześniejszej wypłaty środków, są nadzwyczajne okoliczności, takie jak niespodziewane rachunki medyczne lub zakup pierwszego domu.

Jedną z zalet tego konta jest to, że inwestorzy mogą obniżyć swój próg podatkowy, ponieważ ich wpłaty są odliczane od podatku. Konto to pozwala również inwestować więcej, ponieważ Urząd Skarbowy nie odlicza podatków od pierwotnego kapitału inwestycyjnego.

Każdy inwestor, który nie kwalifikuje się na konto Roth IRA, ponieważ jego próg podatkowy jest zbyt wysoki, może wpłacać na tradycyjne konto IRA. Jest to dobra opcja, jeśli inwestor uważa, że jego obecna stopa podatkowa jest wyższa niż ta, która będzie obowiązywać w okresie emerytalnym.

Konto Roth IRA

W przypadku konta Roth IRA, inwestorzy mogą wpłacać swoje dochody po opodatkowaniu na konto odroczone od podatku w wysokości od $5,500 do $6,500. Inwestorzy nie mogą skorzystać z odliczenia podatkowego od wpłat, ponieważ wpłaty są opodatkowane zanim trafią na konto Roth.

Inwestorzy nie muszą się również martwić o podatek przy wypłacie pieniędzy, pod warunkiem, że mają ukończone 59 ½ lat. W przeciwnym razie naliczana jest kara federalna.sss

Każdy inwestor, który ukończył 70 ½ roku życia, może nadal dokonywać wpłat na to konto. Na koncie Roth IRA nie ma Minimalnej Wymaganej Wypłaty (Required Minimum Distribution) i jest ono idealne dla inwestorów, którzy wierzą, że ich przyszła stopa podatkowa będzie wyższa niż obecna.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę dokonać Rollover lub Transferu istniejącego konta IRA na konto IRA z metalami szlachetnymi?

Tak, można. Po wyznaczeniu samodzielnego powiernika, może on pomóc w przeniesieniu lub rolloverze z obecnego powiernika IRA na IRA z Metalami Szlachetnymi.

Jak długo trwa rolowanie lub transfer?

W zależności od aktualnego powiernika trwa to do pięciu dni roboczych. Rolowanie i transfery zazwyczaj odbywają się za pośrednictwem przelewu bankowego.

Czy na moim koncie znajdują się faktyczne metale szlachetne?

Jeśli powiernik nie oferuje certyfikatów ani produktów papierowych, otrzymasz fizyczne metale szlachetne w bezpiecznej skrytce. Jeśli otworzysz konto IRA z metalami szlachetnymi, zakupisz rzeczywiste metale, do których będziesz miał dostęp w standardowych godzinach pracy.

Możesz też mieć dostęp do swojego konta przez Internet w dowolnym momencie. Kiedy nadejdzie obowiązkowy wiek wypłaty, możesz zlikwidować swoje aktywa, aby otrzymać gotówkę, instruując partnera konta lub wejść w fizyczne posiadanie swoich metali.

Gdzie przechowywane są moje metale?

Po dokonaniu zakupu pożądanych metali, powiernik wyśle je ubezpieczonym przewoźnikiem do zatwierdzonego depozytu, takiego jak Delaware Depository Service Company (DDSC). Polisa ubezpieczeniowa DDSC zapewnia, że podczas przechowywania metali w depozycie są one zabezpieczone przed fizyczną utratą, uszkodzeniem i klęskami żywiołowymi.

Czy istnieją kary lub podatki za przeniesienie z konta IRA na konto IRA z metalami szlachetnymi?

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz się martwić o płacenie podatków lub kar za przeniesienie środków z funduszu emerytalnego na konto IRA z metalami szlachetnymi. Twój custodian Self-Directed IRA będzie współpracował z Twoim obecnym custodianem, aby upewnić się, że postępują oni zgodnie z odpowiednią procedurą, dzięki czemu nie poniesiesz żadnych podatków ani kar.

Ile kosztuje utrzymanie mojego konta IRA z metalami szlachetnymi?

Najlepiej byłoby, gdyby wybrany przez Ciebie powiernik pobierał zryczałtowaną opłatę, abyś nie musiał się martwić o płacenie procentu od całości Twojego konta. Na przykład, roczna opłata w wysokości 175 USD, jeśli Twoje konto jest mniejsze niż 100 000 USD i roczna opłata w wysokości 225 USD dla kont powyżej 100 000 USD.

Większość powierników nie pobiera żadnych innych opłat za prowadzenie konta IRA z metalami szlachetnymi, a ponadto możesz odliczyć od podatku wszystkie opłaty związane z prowadzeniem konta.

Redakcja Menni.pl