26 października 2021 Udostępnij

Odkryj przeszłość i wyobraź sobie przyszłość podczas Narodowego Tygodnia Monet 2019

Można powiedzieć, że Narodowy Tydzień Monet 2019 jest nie z tego świata.

To dlatego, że tegoroczny temat przewodni Narodowego Tygodnia Monet brzmi "Odkryj przeszłość, wyobraź sobie przyszłość". A eksploracja kosmosu jest szczególnie istotna, ponieważ w tym roku przypada 50. rocznica lądowania na Księżycu Apollo 11.

Jeśli jest to Twój pierwszy Narodowy Tydzień Monet, gratuluję odkrycia! Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

  • Krajowy Tydzień Monet jest zawsze trzecim pełnym tygodniem kwietnia. W 2019 roku, oznacza to 21-27 kwietnia.
  • Jest to czas przeznaczony na świętowanie bogatej historii numizmatyki i podkreślenie wszystkiego, czego monety mogą nas nauczyć o historii, a nawet o nas samych.
  • Poprzednie tematy to "Łączenie Kultur: From Many, One", "Building Tomorrows: Inspiracja i innowacja na targach światowych" oraz "Portrety Wolności: Ikona wolności".

Nasza Wielka, Wielka Fascynacja Eksploracją

KosmosuŚrednica obserwowalnego wszechświata wynosi 92 miliardy lat świetlnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nasze Słońce znajduje się zaledwie 8,3 minuty świetlnej od nas, wszystkie te lata świetlne sprawiają, że głęboka przestrzeń kosmiczna jest ogromnym i tajemniczym miejscem.

To dobrze, że kosmos jest taki duży. Tym lepiej, że możemy się nim bez końca fascynować.

Ta fascynacja jest kluczowym powodem dla tematu Narodowego Tygodnia Monet 2019. Eksploracja kosmosu dotyka takich tematów jak nauka, historia, pasja i obietnica - być może bardziej niż jakikolwiek inny temat do tej pory, co sprawia, że jest to świetny sposób na świętowanie tygodnia. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym ciekawe umysły, młode i stare, mogą ożywić Narodowy Tydzień Monet 2019.

Bliższe spojrzenie dla

uczniówMinisterstwo Stanów Zjednoczonych oferuje różne plany lekcji dla nauczycieli, które dobrze wiążą się z tematem "Odkryj przeszłość, zaprojektuj przyszłość", w tym:

  • Discovering Native American Contributions to the U.S. Space Program, który podkreśla wkład rdzennych Amerykanów w amerykański program kosmiczny i inne dziedziny STEM.
  • Many Happy Returns, który pomaga uczniom połączyć podróż Lewisa i Clarka z lotem kosmicznym Apollo 11.
  • Distinguished Discoveries, który jest poświęcony znaczeniu odkryć, w tym amerykańskiemu programowi kosmicznemu.

Kiedy plany lekcji są już gotowe, czas na zabawę. W Mennicy Stanów Zjednoczonych można zagrać w kosmiczną grę dla dorosłych o tematyce kosmicznej Space Supply, w której gracz dostarcza niezbędne zaopatrzenie do kolonii kosmicznych, jednocześnie unikając kosmicznych śmieci, asteroid i UFO. Uważaj: łatwo się wciągnąć, niezależnie od tego, ile masz lat!

Własne odkrycieDwie

stanowe ćwiartki pomagają zaznaczyć historię i znaczenie eksploracji kosmosu. Jedna to Floryda - siedziba Kennedy Space Center - na której widnieje prom kosmiczny obok hiszpańskiego galeonu i palm.

Drugą jest Ohio, oficjalne "Miejsce Narodzin Lotnictwa", w dużej mierze dzięki wysiłkom Wilbura i Orville'a Wrightów, którym przypisuje się zbudowanie pierwszego samolotu. Kwartał z Ohio przedstawia wczesny samolot, jak również astronautę. Możliwe, że właśnie teraz posiadasz jedną, lub nawet obie z tych wspaniałych amerykańskich monet.

Więcej informacjiJeśli

Państwa fascynacja monetami wzrośnie podczas tegorocznego Narodowego Tygodnia Monet, U.S. Money Reserve oferuje wiele innych monet, które promują historię Stanów Zjednoczonych i świata, jak również mężczyzn i kobiety odpowiedzialnych za tak wiele wspaniałych wkładów

w tę historię.

TYLKO W OGRANICZONYM CZASIE! Skorzystaj z obniżonej ceny U.S. Money Reserve na 1 oz. Gold American Buffalo, tylko podczas National Coin Week 2019 i tylko do 27 kwietnia 2019 roku!

Celebrate the Past and FutureEkscytacja

odkryciami i podróżami wśród gwiazd jest tak zakorzeniona w naszym DNA, że nie sposób się tym nie ekscytować, niezależnie od wieku. Dlatego właśnie "Odkryj przeszłość, zobacz przyszłość" jest tak wspaniałym tematem na Krajowy Tydzień Monet 2019.

Nie trzeba będzie rzucać monetą, aby zdecydować, czy uchylić kapelusza Neilowi Armstrongowi, Buzzowi Aldrinowi, Sally Ride, Christie McAuliffe lub innym odważnym mężczyznom i kobietom, którzy pomogli ustawić scenę dla przyszłych pokoleń podróżników kosmicznych. Świętuj Narodowy Tydzień Monet 2019 i uczcij ich wszystkich!

Amerykańskie monetyagestate quartersU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z America's Gold Authority®2021-06-16
Redakcja Menni.pl