6 listopada 2021 Udostępnij

Co to jest znak mennicy na monecie?

Czy te litery to tajemniczy inicjał? Tajna wiadomość? Kod kuponu internetowego? Te litery nie są żadnym z powyższych! S, W, D i P to znaki mennicy, które prawdopodobnie można zobaczyć na amerykańskich monetach.

Znaki mennicy dostarczają informacji o monecie, które są ważne z następujących powodów.

Znak mennicy na monecie informuje, gdzie została ona wykonana

Czym jest znak mennicy na monecie?

Znak mennicy pozwala właścicielowi monety poznać lokalizację USA, w której została ona wyprodukowana.

Co ciekawe, nawet brak znaku mennicy może dać odpowiedź na to pytanie.

Aktualne znaki mennicy
Znak mennicy Lokalizacja mennicy Czy wiesz, że?
P Filadelfia Jeśli nie możesz znaleźć znaku mennicy na monecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że została ona wybita w Filadelfii. Ponieważ była to pierwsza mennica w historii, jej monety nieczęsto noszą znak mennicy "P". W końcu, gdy nie było innych mennic, nie było potrzeby rozróżniania miejsc bicia monet.
D Denver Denver nie zawsze było jedyną mennicą ze znakiem mennicy "D". Mennica Dahlonega w Georgii produkowała złote monety od 1838 do 1861 roku. Podczas gdy monety Denver i Dahlonega noszą ten sam znak mennicy, monety Dahlonega przestały być bite w 1861 roku, podczas gdy monety Denver zaczęto bić w 1906 roku - tak właśnie rozróżniają je entuzjaści monet. Dodatkowo, mennica w Dahlonega biła tylko złote dolary, ćwierć orły i pół orły.
S San Francisco Produkcja monet w San Francisco była zawieszona od 1955 do 1965 roku. Pierwotna lokalizacja mennicy w tym mieście jest określana jako "Granitowa Dama".
W West Point West Point produkował grosze na początku lat 80-tych. Opuszczono znak mennicy, aby zapewnić, że jak najwięcej monet pozostanie w obiegu. W przeciwnym razie, niektórzy ludzie mogliby gromadzić je do osobistych kolekcji i w ten sposób wycofać je z obiegu.

 

Znaki mennicy na monetach nie są ograniczone do monet wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych. Monety wyprodukowane w zakładach menniczych na całym świecie również noszą znaki mennicy.

Znak mennicy na monecie reprezentuje historię

Oprócz zapewnienia wygodnego sposobu na dywersyfikację portfela, złote i srebrne monety oferują nabywcom metali szlachetnych wgląd w historię naszego narodu. Na przykład, nie każdy znak mennicy jest nadal używany dzisiaj. Niektóre z nich zostały wycofane.

Dawne znaki mennicy
Znak mennicy Lokalizacja mennicy Rok wycofania
C Charlotte 1861
CC Carson City 1893
D Dahlonega (Georgia) 1861
O Nowy Orlean 1909

Widzisz wycofane znaki mennicze dla Charlotte, Dahlonega i Nowego Orleanu? Podczas amerykańskiej wojny secesyjnej Konfederacja przejęła te mennice. Po zaprzestaniu działalności menniczej, Konfederaci przebudowali mennicę w Charlotte na szpital i biura wojskowe.

Mennica West Point to kolejne historyczne ujęcie. To skupia się na narodowej monecie. Znak mennicy "W" może równie dobrze oznaczać "zwycięstwo". W końcu, mennica West Point wyprodukowała pierwsze platynowe i palladowe monety naszego narodu (American Eagle Platinum i American Eagle Palladium Coins) w 1997 roku oraz pierwszą złotą i bimetaliczną monetę (Library of Congress Commemorative Bimetallic $10 coin) w 2000 roku. Jest to imponująca lista jak na stosunkowo młody zakład Mennicy Amerykańskiej - West Point zostało mennicą dopiero w 1988r.

Istnieją jednak monety z metali szlachetnych wybite w West Point, które nie posiadają znaku mennicy "W". Przykłady obejmują bulionowe wersje Gold American Eagle, Silver American Eagle i Gold American Buffalo. Jeśli chcesz dodać znak mennicy "W" do swojego portfolio, sprawdź srebrną srebrną monetę Proof American Eagle Coin! Znak mennicy "W" jest wyraźnie wyeksponowany na rewersie monety.

Znak mennicy monety może dać wgląd w jej dostępność

Czy masz regularne wydanie Saint-Gaudens Double Eagle Gold Coin noszące znak mennicy "1927-D?" Jeśli tak, to gratuluję: Należysz do klubu, który ma około 15 członków.

To dlatego, że nawet hojny szacunek liczby regularnych emisji Saint-Gaudens Double Eagles noszących znak mennicy "1927-D" znany istnieć tops out na 15. Niektóre szacunki są nawet mniejsze!

Znak mennicy monety może cię chronić

Smutnym faktem jest, że źli aktorzy angażują się w oszukańczą działalność. Jest to ogromny problem w świecie sztuki, na przykład. (Czy słyszałeś o fałszywym obrazie Jacksona Pollocka, za który zapłacono 17 milionów dolarów?)

Oszustwa mogą nawet trafić na rynek monet. Fałszywy znak mennicy może podbić cenę monety o nominale 20 dolarów i podnieść ją do ponad 700 dolarów poprzez dodanie litery "S", jak podaje Spruce Crafts.

Na szczęście, można łatwo wyposażyć się w szczegóły dotyczące znaków mennicy, aby uniknąć takich błędów. Możesz zbadać specyfikę znaku mennicy, w tym, które lata pojawiają się na jakich monetach i jaki jest ich skład.

Chcesz wzmocnić swoje umiejętności detektywistyczne? Zacznij od nauki czytania oznaczenia na certyfikowanej monecie próbnej. Być może pewnego dnia pomoże Ci to uniknąć zakupu fałszywego złota.

Czytanie historii monety

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie cenią sobie wiedzę o tym, skąd pochodzą przedmioty, które posiadają. Bez względu na to, czy jest to samochód "Importowany z Detroit", smartfon "Zaprojektowany przez Apple w Kalifornii", czy jakakolwiek z tuzina znanych marek produkowanych w USA, lokalizacja producenta dostarcza informacji o autentyczności i niezawodności produktu.

Jest to jeden z powodów, dla których edukacja klientów jest naszym priorytetem. Wiemy, że świadomy nabywca pomaga być nabywcą chronionym, takim, który jest w stanie zidentyfikować firmę produkującą metale szlachetne, która stoi za swoimi złotymi i srebrnymi monetami i sztabkami. Edukacja oferuje poziom spokoju umysłu, który może być trudny do znalezienia w dzisiejszych czasach.

Dowiedz się więcej na: http://zloteinwestycje.com.pl


 

Redakcja Menni.pl