15 marca 2017 Udostępnij

Czy inwestycja w złoto przyniesie wymierne korzyści finansowe? Przydatne informacje

Zainwestuj mądrze w złote sztabki

Bardzo rzadko zdarza się, aby inwestowanie w złoto okazywało się nieopłacalne. Jeszcze przed jego zakupem, najlepiej zastanowić się, która forma lokaty kapitału będzie najbardziej atrakcyjna. Najczęściej i najchętniej wybieraną inwestycją jest zakup biżuterii czy monet. Czasem jednak warto rozważyć, czy sztabki złota nie będą bardziej opłacalne.

Nie istnieje jeden, najlepszy sposób zainwestowania w złoto. Każdy z nich ma bowiem pewne wady i zalety. Sprzedaż niektórych monet może okazać się na tyle trudna, że wręcz niemożliwa. Biżuteria na tym tle również nie wypada zbyt opłacalnie, gdyż wartość tego kruszcu, z którego została wykonana często wielokroć przewyższa wartość gotowego produktu. Czyżby zatem okazało się, że sztabki są najlepszym rozwiązaniem dotyczącym inwestycji w ten kruszec?

Zalety inwestycji w złoto

Na początek należy przede wszystkim jeszcze raz zastanowić się, czy ogólnie inwestowanie w złoto ma sens. Najważniejszą rzeczą, która przemawia za tym, że faktycznie jest to opłacalne, jest zabezpieczenie zainwestowanych funduszy. Nie trzeba obawiać się, jak w przypadku gotówki, że nastąpi nieoczekiwany spadek jej wartości albo, że kurs waluty zmieni się gwałtownie. Specjaliści, którzy orientują się choć trochę w cenach kruszców, wiedzą, że inwestycja w kruszec, to przede wszystkim dobra okazja do zarobienia całkiem pokaźnej kwoty pieniędzy.

Najrozważniejszym krokiem, który należy wykonać, by dobrze zabezpieczyć swój kapitał jest zdecydowanie się na zakup złota fizycznego. Mogą to być właśnie sztabki, gdyż inwestycja w nie jest niejednokrotnie bardziej bezpieczna niż w niewiarygodne akcje, które mogą doprowadzić do straty ulokowanych funduszy.

sztaby złota

Złoto w sztabkach

Wyraźnie widać więc, że oprócz zakupu złotych monet bulionowych, inwestycje w złote sztabki stanowią zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jednak, aby być pewnym, że pieniądze zostały ulokowane w najbezpieczniejszy z możliwych sposobów, należy dokonywać zakupów sztabek jedynie w najbardziej znanych mennicach. Do takich należy oczywiście Mennica Polska. Jednym z najciekawszych oferowanych tam produktów są sztabki złota z pieczęcią mennicy.

Waga, w jakiej nabyć można sztabki, wynosi najczęściej od 5 do 1000 g. Jednak w Mennicy Polskiej są również dostępne takie, które ważą nawet 1 g. Przy ich zakupie trzeba pamiętać, aby zgłosić się jedynie do zaufanej mennicy, która zagwarantuje pewny i niezagrożony przebieg transakcji.

Najlepsza forma inwestycji w złoto

Zalet zakupu sztabek jest mnóstwo. Przede wszystkim to idealny sposób na inwestycję dla każdego, kto chce cały czas zachowywać płynność finansową. Cena zakupu sztabek jest często trochę niższa niż chociażby monet bulionowych, jeśli chodzi o tę samą wagę i zawartość złota. Po drugie, sprzedanie złotych sztabek nie nastręcza żadnych trudności podczas, gdy sprzedaż monet bulionowych może okazać się bardziej czasochłonna. Na inwestycję w sztabki decydują się głównie osoby o pokaźnym majątku, które w ten sposób pragną ulokować część ze zgromadzonego kapitału.

Zdarzają się osoby, które nie są do końca przekonane do zakupu złotych sztabek, ponieważ sądzą, że będą miały problem z ich przechowywaniem. W tej chwili zarówno Mennica Polska, jak i większość banków oferuje wynajęcie skrytki bankowej, w której za opłatą, można przechowywać wszelkie dobra. Kłopot z przechowaniem tego kruszcu znika więc sam.

Najważniejsze informacje przez zakupem złota w sztabkach

Inwestycje w złoto są nie tylko bardzo opłacalne, ale i coraz bezpieczniejsze. Dzięki nim, nie tylko można zabezpieczyć fundusze, ale i skutecznie na nich zarobić. Najlepiej jednak inwestować w to, co pewne, a nie niesprawdzone i niewiarygodne.

Największą zaletą inwestowania w sztabki jest ich płynność. Do tego koszt ich zakupu jest niejednokrotne niższy niż monet o te samej zawartości złota. Najkorzystniej jest nabywać sztabki, które są rozpoznawalne nie tylko w kraju, ale i na świecie. W Mennicy Polskiej można zakupić złote sztabki, które ważą od 1 do 1000 g, a dzięki dodatkowej usłudze, również można je tam przechować, co stanowi duży atut dla wielu kupujących.

Redakcja Menni.pl