7 czerwca 2021 Udostępnij

Co to są monety Slabbed?

Dla osób, które dopiero zaczynają inwestować w monety i metale szlachetne, slabbing monet może brzmieć jak część procesu menniczego. Jednak odnosi się to do monety, która została poddana certyfikacji. Jeśli planują Państwo kupno lub sprzedaż rzadkich monet, istnieje kilka korzyści wynikających z inwestowania w monety platerowane.

Proces slabowania

Monety, które zostały przekazane do profesjonalnego serwisu gradingowego w celu uzyskania certyfikatu, są badane przez ekspertów i przypisuje się im ocenę w oparciu o kilka czynników. Po uwierzytelnieniu, moneta zostaje zamknięta w przezroczystej "płycie" lub oprawie, która zawiera istotne informacje, takie jak typ monety, jej klasę, odmianę, znak mennicy oraz informacje o serwisie ratingowym. Krążki na monety są przeznaczone do trwałego przechowywania monet i zazwyczaj trudno jest przy nich manipulować po zapieczętowaniu. Professional Coin Grading Service (PCGS) lub Numismatic Guaranty Corporation (NGC), dwa wiodące niezależne serwisy gradingowe, ułatwiają dalszą weryfikację autentyczności monety slabbed. Obie strony dają użytkownikowi możliwość wpisania numeru seryjnego lub certyfikatu monety, który, jeśli jest prawidłowy, dostarczy szczegółowych informacji o monecie wraz ze zdjęciami.

Monety slabowane vs. monety surowe

Poza wyborem pomiędzy monetami wykonanymi ze złota, srebra lub innego metalu szlachetnego, kolekcjonerzy muszą również zdecydować, czy kupić monety "surowe" czy też monety slabbed. Monety slabbed lub certyfikowane zostały poświadczone i ocenione przez renomowany serwis niezależny, taki jak PCGS lub NGC. Zarówno monety slabbed jak i surowe mogą być przechowywane w różnych futerałach ochronnych, ale surowa moneta nie będzie znajdować się w zapieczętowanym holderze z potwierdzoną oceną przez profesjonalny serwis gradingowy.

monety

Jakie są zalety monet slabbed?

Mimo, że inwestorzy muszą zapłacić za wybicie swoich monet, istnieje kilka oczywistych korzyści. Umieszczenie monet w szczelnym pojemniku może chronić je przed uszkodzeniami fizycznymi wynikającymi z normalnego zużycia lub upuszczenia. Należy jednak pamiętać, że srebrne i miedziane monety mogą być uszkodzone przez tonowanie, jeśli pojemnik nie jest hermetyczny. Monety slabowane oferują kolekcjonerom wyższy poziom pewności, jeśli chodzi o autentyczność i wartość odsprzedaży ich monet, co zmniejsza potrzebę dalszej kontroli przy ich sprzedaży dealerowi monet. Wreszcie, certyfikowane monety eliminują subiektywność w odniesieniu do klasy, a co za tym idzie, wartości monety. Nierzadko zdarza się, że dwie strony mają odmienne zdanie co do klasy monety, która nie posiada certyfikatu.

Kiedy inwestujesz w monety i złoto, ważne jest, abyś rozumiał, jak zmaksymalizować i zweryfikować wartość swojej kolekcji. Mamy duże doświadczenie w sprzedaży i wycenie rzadkich monet i kruszców. Jako renomowany dealer monet, jesteśmy oddani zapewnieniu przejrzystej obsługi klienta i konkurencyjnych stawek za kupno i sprzedaż monet. Wypełnij nasz formularz online, aby umówić się na spotkanie w jednym z naszych biur.

Więcej przeczytasz na: http://zloteinwestycje.com.pl/

Redakcja Menni.pl