25 października 2021 Udostępnij

Co to jest wypalana moneta?

Wypalony. Czy to jest typ monety? Klasyfikacja? Gatunek?

Wypolerować coś oznacza nadać temu połysk lub blask, zwłaszcza przez pocieranie.

W świecie numizmatyki - nauki o monetach i walucie - wypalona moneta to coś więcej niż wypolerowany kawałek złota lub srebra.

Podstawy: Czym jest wypalana moneta?

Proces wypalania został po raz pierwszy wprowadzony do oferty Mennicy Amerykańskiej w 2006 roku, kiedy to Mennica rozpoczęła produkcję wypalanych monet Amerykański Orzeł

w srebrze, złocie i platynie.

Słowo "wypalane" określa wykończenie monety. Wypalane monety mają miękkie, matowe wykończenie. Są one nieco błyszczące, ale nie tak błyszczące lub tak żywe jak monety wybite stemplem lustrzanym. Wypalane monety są gładkie w dotyku i ukazują dużą ilość szczegółów.

Należy pamiętać, że mennica amerykańska nie używa terminu "wypalane". Zamiast tego, mennica odnosi się do tych monet po prostu jako "uncirculated". To społeczność numizmatyczna nadal używa terminu "wypalane" w odniesieniu do monet wyprodukowanych przy użyciu wypalanych krążków.

Mennica Amerykańska dzieli swoje monety na cztery różne rodziny: bulion, dowód, monety nieobrobione (wypalane) i obiegowe.

Według Mennicy Stanów Zjednoczonych, "termin 'nieobliczalne' odnosi się do [wyspecjalizowanego] procesu bicia... monety o jakości nieobliczalnej wyróżniają się obecnością znaku mennicy, wskazującego na zakład produkcyjny, oraz użyciem wypalonych krążków monetarnych, które są ręcznie wprowadzane do specjalnie przystosowanych pras, po jednym na raz. "

Uzyskaj wyjaśnienie terminów "nieobliczalne" i "wypalone", kiedykolwiek i gdziekolwiek są używane, zwłaszcza jeśli rozważasz zakup monety z tymi oznaczeniami. Sprzedawca może nie używać tego terminu w taki sam sposób, jak czyni to Mennica Amerykańska.

Proces: Jak powstają wypalane monety?

Wypolerowana moneta zaczyna swoje życie jako pasek złota, srebra lub platyny. Taśmy są podawane przez prasę, a prasa "wykrawa" je na monety o wadze 1 uncji (lub innej pożądanej wadze monety). Powstałe w ten sposób kawałki nazywane są "blankami", ponieważ wyglądają jak puste monety. Każdy półfabrykat jest ważony, aby upewnić się, że osiągnięto pożądaną wagę monety.

Następnie półfabrykaty są czyszczone i polerowane, co wiąże się z umieszczeniem ich w dużym wirującym bębnie, w którym znajdują się elementy polerujące. Początkowo do polerowania krążków mennica używała mokrego piasku, obecnie jednak do polerowania używa milionów maleńkich 6-milimetrowych kulek. Ten krok usuwa rysy, chropowate miejsca i skazy z powierzchni przyszłej monety.

Niektórzy entuzjaści złota i srebra wierzą, że prosta czynność wypolerowania monety poprawia jej żywotność i pomaga zachować nieskazitelny wygląd na dłużej.

Efektem końcowym jest moneta o miękkim, matowym wykończeniu. Każdy blank jest ostrożnie wyjmowany z bębna i ręcznie ładowany do prasy. Ostateczny projekt monety jest tłoczony na obu stronach. Teraz mówi się, że moneta jest "wybita". Wypolerowana moneta jest wybijana tylko raz.

Po wybiciu monety, jest ona kontrolowana i przygotowywana do wysyłki. Wiele wypalonych monet jest również wysyłanych do zewnętrznych firm certyfikujących, gdzie są one oceniane, uszczelniane dźwiękowo i zamykane w przezroczystych, odpornych na manipulacje płytach, aby zachować ich atrakcyjny stan.

Wygląd: Jak wyglądają monety wypalone?

Monety wypalane są łatwe do rozpoznania, zwłaszcza gdy porówna się je z monetami bulionowymi. Monety bulionowe mają jednolite wykończenie powierzchni, które nie jest ani matowe, ani bardzo błyszczące. Wydają się bardziej satynowe, z lekkim szronem. Wszystkie wypalane monety z Mennicy Amerykańskiej noszą znak mennicy "W" i są wybijane w mennicy West Point. Proof i Burnished Gold American Eagles zawierają znak mennicy, podczas gdy bullion American Eagles nie zawierają znaku mennicy.

Wypalany Złoty Amerykański Orzeł z literą "W".

Kruszec 1 oz. Złota moneta Amerykański Orzeł

Monety wypalane mogą mieć takie same wzory jak monety obiegowe, ale nie jest to wymagane. Monety wypalane mogą również posiadać wzory okolicznościowe lub takie same wzory jak Państwa ulubiona srebrna lub złota moneta lustrzana. Sekretarz Skarbu zazwyczaj wybiera wzory dla monet wypalanych. O ile nie zostało to określone w ustawie Kongresu, Sekretarz zazwyczaj posiada również ostateczne zatwierdzenie.

Gdzie kupić wypalane monetyMożesz

kupić jedną z najbardziej popularnych wypalanych monet (czytaj: nieobliczanych) od U.S. Money Reserve!

Wypalany Złoty Amerykański Orzeł ze znakiem mennicy "W" jest jedną z najbardziej unikalnych złotych monet, które Mennica Amerykańska wyprodukowała w ciągu ostatniej dekady, zawierającą słynny znak mennicy "W" Mennicy Amerykańskiej w West Point, Nowy Jork. Każda wypalana złota złota moneta Amerykański Orzeł z U.S. Money Reserve posiada certyfikat jakości muzealnej SP-70 lub prawie doskonały SP-69 nadany przez PCGS.

Wypalane Złote Orły są szczególnie pożądane z dwóch powodów. Po pierwsze, Wypalone Złote Orły oferują absolutnie najniższe nakłady spośród wszystkich monet w całej historii programu Gold American Eagle. A po drugie, jeśli proces wypalania rzeczywiście przedłuża żywotność wzoru monety, jak wierzą niektórzy entuzjaści, wypalane Złote Orły mogą w przyszłości znacznie zyskać na atrakcyjności. Jeśli jesteś dumnym posiadaczem wypalanego Złotego Orła, niska dostępność i wysoki popyt mogą oznaczać bezpieczeństwo dla Twojego portfela.

Nadal drapiesz się po głowie i zastanawiasz: "Co to jest moneta wypalana?". Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby porozmawiać z kompetentnym Account Executive i kupić Burnished Gold American Eagle Coins. Nie bez powodu jesteśmy America's Gold Authority®! złote monetynumizmatykaU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
You Seen the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z America's Gold Authority®2021-06-16
Redakcja Menni.pl