
Rezerwa Federalna po raz kolejny nie podejmuje tematu przyszłych bodźców, złoto pozostaje najlepszą lokatą
To była kolejna mieszana porcja wiadomości dla sektora finansowego. Pomimo pozytywnej prognozy Rezerwy Federalnej, nie widać konkretnych zmian, które mogłyby poprawić sytuację. Co więcej, brak dalszych bodźców jest raczej niepokojący.
Brak realnych rozwiązań ze strony Rezerwy Federalnej
Niewielu zaskoczy fakt, że Rezerwa Federalna pozostaje optymistyczna. Mimo że COVID-19 wciąż sieje spustoszenie, bank spodziewa się poprawy sytuacji. To optymistyczna perspektywa, która jednak nie musi się spełnić bez konkretnych rozwiązań. Niestety, na razie ich nie ma.
Konkretnie rzecz ujmując, wciąż pozostaje wiele pytań dotyczących nowego czeku stymulacyjnego. Początkowo ogłoszony kilka tygodni temu, nadal nie ma żadnych przesłanek, że kolejne czeki zostaną wysłane. Pozostawia to gospodarstwa domowe w niepewności. Biorąc pod uwagę obecną stopę bezrobocia w USA oraz pandemię COVID-19, która wciąż nie jest pod kontrolą, perspektywy pozostają bardzo ponure.
Jak to zwykle bywa, Rezerwa Federalna nie zaoferowała żadnych emocji. Poza pozytywnym obrazem, nie widać żadnych konkretnych rozwiązań. To nie był inspirujący raport, który rozczarował wielu inwestorów.
O ile trudno jest bankowi centralnemu dawać jakąkolwiek nadzieję, o tyle malowanie pozytywnego obrazu bez rozwiązań również nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dokładniej mówiąc, nie ma żadnych fundamentalnych zmian, których można by się spodziewać. Wszystko wskazuje na to, że dolar amerykański będzie się dalej osłabiał, a złoto i inne metale szlachetne będą zyskiwały na wartości.
Rajd złota znów się zatrzymuje
W ostatnich kilku dniach można było zaobserwować prawdziwe emocje związane ze złotem i srebrem. Jeśli chodzi o wiodący metal szlachetny na świecie, pozytywny impet wydaje się ponownie słabnąć. Pomimo przekroczenia nie tak dawno temu poziomu 1 960 dolarów za uncję, cena spadła w tym tygodniu do prawie 1 931 dolarów. Potrzebne będzie silne odbicie, by poprawić nastroje na rynku.
Biorąc wszystko pod uwagę, złoto pozostaje bezpieczną przystanią. Gotówka, a w szczególności dolar amerykański, nie wygląda obecnie zbyt atrakcyjnie. Kiedy nawet wiodący bank centralny nie ma konkretnego planu działania, trzeba się zastanowić, co przyniesie przyszłość. Na razie nie ma powodów do ekscytacji, a tym bardziej do dywersyfikacji poprzez złoto i kryptowaluty.
VInwestowanie to sztuka, którą poszerzają swoje horyzonty nie tylko doświadczeni inwestorzy, ale również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkami finansowymi. Wśród licznych opcji dostępnych na rynku, srebro inwestycyjne zyskuje na popularności jako...
VInwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto, srebro czy platyna, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Są one nie tylko symbolem bogactwa, ale i pewnym sposobem zabezpieczenia finansowego. Niemniej jednak, jak każde źródło dochodu, również i zyski z...
Jak rozpoznać autentyczne złoto i srebro?
VKiedy myślimy o inwestycji w cenne kruszce, takie jak złoto i srebro, często początkowa fascynacja pięknem tych metali przeplata się z nieukrywaną obawą przed oszustwem. Wartość i trwałość złota oraz srebra sprawiają, że są one jednymi z najbardziej pożądanych inwestycji na...