2 stycznia 2022 Udostępnij

Dlaczego warto wybrać monety PCGS do swojego portfela?

PCGS to skrót od Professional Coin Grading Service, jednej z najbardziej szanowanych nazw w dziedzinie certyfikacji monet przez osoby trzecie. Takie wyróżnienie oznacza, że etykieta monety PCGS to coś więcej niż kawałek papieru. Jest to gwarancja autentyczności, jakości, stanu, a nawet satysfakcji.

Jeśli nie jesteś pewien dlaczego i w jaki sposób monety PCGS mogą przynieść korzyści Twojemu portfelowi metali szlachetnych, ten blog jest właśnie dla Ciebie!

4 powody dla których warto wybrać monety PCGS1

.

PCGS

spopularyzował koncepcję standaryzowanego oceniania

monet PCGS

został założony w 1986 roku przez grupę siedmiu dealerów monet pod przewodnictwem eksperta numizmatycznego Davida Halla. Celem grupy było ustanowienie ostatecznego standardu klasyfikacji monet, który byłby spójny, respektowany i rozumiany w całej branży monetarnej.

"W tamtym czasie sprzedawałem wiele monet i byłem bardzo zaniepokojony kondycją rynku monet" - wspomina Hall.

"

Widziałem setki portfeli zawyżonych ocen i błędnie przedstawionych monet. "

Aby pomóc społeczności kupującej monety, Hall widział tylko jedno rozwiązanie: ocena fizycznego wyglądu monety przez stronę trzecią (czyli grading) i bezpieczna h

ermetyzacja

.

Według PCGS, "pojawienie się niezależnej oceny stanu fizycznego monety... zapewnia niezawodną formę ochrony dla kolekcjonerów rzadkich monet" poprzez ustalenie rzadkości monety i zagwarantowanie tej oceny.

Sercem oceny PCGS jest międzynarodowa skala ocen Sheldon Coin Grading Scale, która obejmuje przedział od 1 do 70. Im wyższa ocena, tym lepszy jest stan monety (i tym wyższa cena). Skala ta została pierwotnie opracowana w 1949 roku przez dr Williama Herberta Sheldona do oceny dużych centów, a następnie zmodyfikowana w latach 70-tych, aby można ją było stosować do wszystkich serii monet.

Jak wyjaśnia główny numizmatyk U.S. Money Reserve, John Rothans, "Siedemdziesiątka jest doskonała i nieskazitelna, bez absolutnie żadnych niedoskonałości, bez drobnych zadrapań, bez żadnych linii włosów. To w zasadzie szczyt, szczyt, A+++ skali klasyfikacji monet. "

Dzięki PCGS, kupujący monety w Teksasie może spojrzeć na ocenioną przez PCGS złotą monetę 1/10 uncji Amerykańskiego Orła MS-70 online, z zacisza własnego domu, i ufać, że kiedy moneta dotrze na miejsce, jej stan będzie najbardziej wyjątkowej jakości - w pełni wybita i błyszcząca, bez żadnych widocznych śladów

.

Ten poziom zaufania nie byłby możliwy, gdyby PCGS nie spopularyzował koncepcji standaryzowanego oceniania.

2.

PCGS

ustanowił standard przechowywania

monetOprócz

spopularyzowania

idei ogólnobranżowego, ustandaryzowanego oceniania, PCGS stworzył ramy dla najtrwalszego rozwiązania w zakresie przechowywania monet: odpornej na manipulacje hermetyzacji.

PCGS stworzył plastikową kapsułę (lub płytę) o wysokim stopniu bezpieczeństwa, zaprojektowaną tak, aby zapobiec manipulowaniu stanem monety i wzmocnić gwarancję PCGS co do jej klasy i autentyczności. Moneta jest dźwiękowo zapieczętowana wewnątrz kapsuły, i tak długo jak pozostaje w plastiku, naprawdę nie można się do niej przyczepić!

Dodatkowo, zauważa PCGS, "Unikalny numer certyfikatu trwale zapieczętowany wewnątrz każdej kapsuły może być wykorzystany przez właściciela monety jako wiarygodny środek identyfikacji po ponownym wprowadzeniu monety PCGS na rynek. Równie ważne

jest

to

, że wytrzymały plastikowy uchwyt PCGS zapewnia optymalną ochronę dla bezpiecznego, długoterminowego przechowywania rzadkich monet. "

Oto jak to działa. Po tym jak każda moneta PCGS jest sprawdzona, oceniona i zapieczętowana dźwiękowo wewnątrz odpornego na uderzenia etui, wydawany jest kod kreskowy monety, numer seryjny i etykieta.

  • Numer seryjny pozwala na weryfikację autentyczności i jakości każdej certyfikowanej monety ocenianej przez ekspertów numizmatycznych PCGS.
  • Kod kreskowy jest używany do celów wewnętrznych w PCGS.
  • Etykieta monety może również zawierać rok emisji, znak mennicy, nominał i inne oficjalne dane dotyczące monety.

Jeśli masz pod ręką monetę z oceną PCGS, wejdź na stronę internetową i zobacz czego możesz się dowiedzieć! Wpisz numer seryjny monety online na stronie PCGS.com, aby szybko zweryfikować jej autentyczność i jakość.

Kapsuła z oznaczeniem PCGS pomaga chronić wartość rynkową monety przez kolejne pokolenia. Bez ochrony, stan monety jest podatny na zadrapania, wgniecenia i nieestetyczne uszkodzenia, które mogą zaszkodzić jej potencjałowi.

3. Monety PCGS budzą natychmiastowy szacunekPogromcy monet PCGS

są światowej klasy ekspertami w dziedzinie numizmatyki. W związku z tym, oceniane przez nich monety cieszą się natychmiastowym szacunkiem na rynku.

Coin Trackers, blog dla numizmatyków i entuzjastów monet, pisze, że "reputacja jaką PCGS zbudował przez lata była wzorowa. "

Wielu kupujących, "po zobaczeniu płyty PCGS (holdera na monety), natychmiast wie, że dostają monetę dobrej jakości, i zazwyczaj, już sama płyta wystarcza, aby znacznie podnieść wartość monety. "

CoinValues.com potwierdza ten sentyment

.

W blogu na temat slabowania monet, CoinValues.com zauważa, że "ci, którzy kupują i sprzedają dużą liczbę monet zauważą, że monety PCGS mają tendencję do chodzenia za nieco wyższą kwotę niż podobnie ocenione" monety z innych firm oceniających monety.

"

Nie jest to opinia," twierdzi CoinValues.com, "ale jedna oparta na faktach empirycznych. "

Z tym

stwierdzeniem

, czy monety PCGS mogą zwiększyć atrakcyjność Twojego portfela metali szlachetnych?

4. Monety PCGS zapewniają spokój duchaMoże

najważniejsze jest to

, że monety PCGS zapewniają spokój ducha.

"Moim zdaniem, naszym największym sukcesem jest udostępnienie rynku wielu osobom, które nawet nie rozważałyby zakupu monet... gdyby nie klasyfikowanie przez osoby trzecie", mówi Hall.

Standardy klasyfikacji PCGS są respektowane na całym świecie, co jest szczególnie ważne, jeśli jesteś nabywcą złota, który docenia złote monety jako namacalną formę globalnego bogactwa i płynności finansowej. Powszechny szacunek, jaki towarzyszy nazwie PCGS, może kiedyś okazać się zbawienny.

Nie czekaj. Wzmocnij siłę swojego portfela metali szlachetnych. Kupuj złote i srebrne monety PCGS w U.S. Money Reserve, America's Gold Authority® i jednym z największych w kraju dystrybutorów monet emitowanych przez rząd USA. U.S. Money Reserve specjalizuje się wyłącznie w najwyższych możliwych klasach, 69 i 70, niezależnie od tego, czy szukasz monet Proof, Mint State, czy Specimen Proof!

Coin gradingnumismaticsPCGSproof coinsShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have you Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z Amerykańską Władzą Złota®2021-06-16
Redakcja Menni.pl