1 czerwca 2021 Udostępnij

3 bezpieczne inwestycje początkowe dla nowych kolekcjonerów monet

Jako ktoś, kto jest nowy w inwestowaniu w monety, zrozumiałe jest, że masz pewne obawy przed dokonaniem pierwszego zakupu. Poszukiwanie rzadkiego lub historycznego przedmiotu, aby rozpocząć swoją kolekcję monet może być kuszące i może być nawet sprytną inwestycją. Jednakże, jeśli kupisz dobrze znaną, powszechnie rozpoznawalną monetę, łatwiej będzie Ci ją sprzedać w przyszłości. Oto trzy monety, które mogą służyć jako bezpieczne inwestycje, aby pomóc Ci zacząć.

Srebrny Dolar Morgana

Srebrne dolary Morgan, będące w obiegu od 1878 roku do wczesnych lat 1900, są jedną z najbardziej popularnych monet amerykańskich wśród inwestorów. Składające się w 90% ze srebra, srebrne dolary Morgan są bardzo łatwo dostępne i mają unikalny design, który przedstawia wizerunek lewego Liberty na awersie i orła z rozpostartymi skrzydłami na rewersie. Najwyżej wybite srebrne dolary Morgan pochodzą z 1921 roku. Łączny nakład z mennic w Filadelfii, Denver i San Francisco wynosi około 40 milionów monet. Ze względu na dużą liczbę wyprodukowanych Morganów z 1921 roku, można je zazwyczaj nabyć po niższej cenie niż srebrne dolary Morgan sprzed 1921 roku. Oczekuj, że zapłacisz więcej za dolary Morgan z kluczową datą, niskim nakładem, w doskonałym stanie i z certyfikatem. Kupując te monety online, nowi kolekcjonerzy mogą podjąć kilka proaktywnych działań, aby uniknąć zakupu fałszywych srebrnych dolarów Morgana.

Amerykańskie złote monety sprzed 1933 r.

Podpisane w 1933 r. przez prezydenta Franklina D. Roosevelta rozporządzenie wykonawcze nr 6102 zabraniało prywatnym obywatelom posiadania złotych monet i kruszców o wartości przekraczającej 100 dolarów. Zarządzenie to miało na celu zwalczanie gromadzenia złota, które stało się powszechne w tamtym czasie, oraz umożliwienie Skarbowi Państwa zwiększenie podaży pieniądza w czasie Wielkiego Kryzysu. Amerykanie musieli sprzedać rządowi większość swojego złota, a ci, którzy się do tego zastosowali, otrzymali rekompensatę w wysokości ówczesnej ceny spotowej złota - 20,67 dolarów za uncję trojańską. Wiele złotych monet nabytych przez rząd zostało przetopionych na złote sztabki. Ponieważ wielu obywateli zastosowało się do nakazu, amerykańskie złote monety wybite przed 1933 rokiem cieszą się dużym popytem i często są sprzedawane po wyższej cenie. Poza monetami z kluczową datą, większość z tych monet jest postrzegana jako monety półnumizmatyczne lub kolekcjonerskie. Monety te są szczególnie popularne wśród inwestorów, którzy obawiają się potencjalnej przyszłej konfiskaty, ponieważ monety kolekcjonerskie zostały zwolnione z konfiskaty na mocy rozporządzenia wykonawczego 6102.

moneta

Złote Podwójne Orły

Monety St. Gaudens Double Eagle są doskonałym przykładem amerykańskiej złotej monety, która została wybita przed 1933 rokiem. Ze względu na rozporządzenie wykonawcze nr 6102, jej żywotność była stosunkowo krótka, a St. Gaudens Double Eagle krążyła w obiegu tylko przez 26 lat, zanim amerykańscy obywatele musieli sprzedać swoje złoto rządowi. Z uderzającym wzorem i ograniczoną podażą, są to bardzo poszukiwane złote monety, które dobrze trzymają swoją wartość. W rzeczywistości, ponieważ Saint Gaudens jest tak ikoniczną monetą, projekt awersu, czyli awersu monety, został użyty jako awers na współczesnym amerykańskim złotym orle, który jest produkowany od 1986 roku.

Kupuj przedmioty do swojej kolekcji monet z zaufaniem, współpracując z wiarygodnym ekspertem.

Redakcja Menni.pl