29 marca 2017 Udostępnij

Złoto i brylanty jako alternatywa dla giełdy

Inwestowanie w złoto zabezpieczeniem na przyszłość

Niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, z jak wieloma zaletami wiąże się inwestowanie w złoto. Jeśli jednak zastanawiamy się nad tym, jak skutecznie zabezpieczyć nasze nadwyżki kapitałowe, dobrym pomysłem będzie z pewnością także zainteresowanie się możliwościami, jakie otwierają przed nami brylanty inwestycyjne.

Brylant jako alternatywa dla giełdy

Dobra materialne są bardzo często postrzegane jako znakomita alternatywa dla inwestycji giełdowej. Złoto oraz brylanty inwestycyjne wydają się przy tym wysuwać na pierwszy plan.

Nasza wiedza na temat złota jako formy inwestycji jest spora, okazuje się jednak, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć równie dużo wówczas, gdy przedmiotem dyskusji stają się brylanty inwestycyjne. Owszem, często pojawiają się one w mediach, na ogół jednak wzmiankowane są przy okazji tych transakcji, za które odpowiadają największe domy aukcyjne na świecie.

Brylanty inwestycyjne

Jedną z największych zalet brylantów jest charakterystyczna dla nich możliwość trzymania wartości. Brylanty inwestycyjne są odporne na inflację, a ich wartość rośnie z czasem. Średnioroczna stopa wzrostu mieści się w ich przypadku w przedziale wynoszącym od siedmiu do piętnastu procent, co jest wyjątkowo dobrym wynikiem.

Co ważne mówimy w tym kontekście jedynie o kamieniach bitych w szlifie brylantowym, gdy bowiem mamy na myśli kamienie kolorowe, żadne ograniczenia nie istnieją. Jeśli mamy do czynienia z dobrymi parametrami i wysokim nasyceniu kolorów, wskaźnik ten może wynosić nawet kilkadziesiąt procent w roku.

Zarówno inwestowanie w złoto fizyczne, jak i w brylanty inwestycyjne jest znakomitym pomysłem nie tylko dla osób fizycznych, ale i dla przedsiębiorców zainteresowanych lokatą kapitału.

Złoto fizyczne i brylanty to zabezpieczenie Twojego majątku

Tak złoto, jak i brylanty to doskonały pomysł dla wszystkich tych osób, które zastanawiają się nad tym, jak zabezpieczyć swój majątek, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami odpornymi na zawirowania rynkowe. Złoto to gwarancja płynności i pełnej mobilności transakcji, a wejście w jego posiadanie pociąga za sobą pewne korzyści podatkowe. W każdym momencie i w niemal każdym miejscu jesteśmy przy tym w stanie odsprzedać je albo wymienić.

Redakcja Menni.pl