7 listopada 2021 Udostępnij

2021 Krajowy Tydzień Monet: Przypomnienie o odważnym i dużym portfelu metali szlachetnych

Narodowy Tydzień Monet upamiętnia bogatą historię monet i pieniędzy papierowych w Stanach Zjednoczonych, historię, na którą zwrócił uwagę prezydent Ronald Reagan, oficjalnie ogłaszając trzeci tydzień kwietnia Narodowym Tygodniem Monet. Ponownie rozbudził zainteresowanie Amerykanów metalami szlachetnymi, uruchamiając dwa najbardziej udane programy monet w historii Mennicy Amerykańskiej. Dowiedz się więcej o 2021 Krajowym Tygodniu Monet i jak możesz uczcić tę okazję z U.S. Money Reserve!

Monety z okazji

rocznic w 2021 roku

W 2021 roku

Mennica będzie obchodzić rocznice trzech specjalnych monet. W związku z tymi rocznicami, temat tegorocznego Narodowego Tygodnia Monet brzmi "Pieniądze, wielkie i odważne".

  1. W tym roku Mennica wypuści Srebrnego Dolara Morgan 2021. Upamiętnia on 100. rocznicę ostatniego roku wybicia srebrnego dolara zaprojektowanego przez George'a T. Morgana, który był głównym grawerem Mennicy. Pierwszy dolar Morgan był bity od 1878 do 1904 roku.
  2. Po tym jak prawo federalne nakazało przetopienie amerykańskich Morgan Dolarów, Mennica wprowadziła srebrnego Peace Dollara w 1921 roku, aby zaspokoić popyt na srebrne monety. Zaprojektowany przez amerykańskiego rzeźbiarza Anthony'ego de Francisci, Dolar Pokoju upamiętniał koniec I Wojny Światowej. Produkcja Dolara Pokoju została wstrzymana w 1935 roku, dwa lata po zakończeniu Wielkiego Kryzysu.
  3. Dolar Eisenhowera, nazwany tak na cześć prezydenta Dwighta Eisenhowera, pojawił się w 1971 roku jako pierwsza srebrna moneta rządu federalnego od czasów Peace Dollar. Zaprojektowana przez Franka Gasparro, głównego grawera Mennicy, moneta pojawiła się dwa lata po śmierci Eisenhowera. Mennica emitowała dolara Eisenhowera do 1978 roku.

2021 Złote i Srebrne Amerykańskie OrłyW

1983 roku, prezydent Reagan ogłosił pierwszy Narodowy Tydzień Mon

et.

"Od początku historii, monety odgrywały ważną rolę w historii cywilizacji. Odzwierciedlają one rozwój gospodarczy kraju, z którego pochodzą, a także postęp naukowy i wartości artystyczne ludzi, którzy je produkują i używają" - czytamy w proklamacji Reagana.

"

Poza prezydencką

monetą

1$ Ronalda Reagana, którą Mennica wypuściła w 2016 roku, dwa nowe zestawy monet honorują spuściznę 40. prezydenta oraz 35. rocznicę programu American Eagle - programu, który Reagan rozpoczął podpisując ustawę o złocie z 1985

roku.

Zestaw 2021 3-Coin Silver American Eagle MS-70 Reagan Legacy Set zawiera Srebrne Orły ze wszystkich trzech mennic (West Point, Philadelphia i San Francisco) i zawiera jedno z ostatnich pojawień się ikonicznego wzoru rewersu orła autorstwa Johna Mercanti. Każda moneta posiada klasę MS-70 i specjalny certyfikat Professional Coin Grading Service (PCGS) podpisany przez szanowanego członka rodziny Reaganów.

U.S. Money Reserve wypuściła zestaw srebrnych monet 6 lutego 2021 roku, w 110. rocznicę urodzin Reagana. Zestaw uznaje rolę Reagana jako ojca programu Silver American Eagle.

Aby uczcić 35. rocznicę programu Amerykański Orzeł, Mennica ogłosiła w 2019 roku, że emisje z 2021 roku zadebiutują zupełnie nowymi wzorami rewersów po raz pierwszy w historii serii. Jednakże, nie mogąc nadążyć za wyjątkowym popytem podczas zeszłorocznej gorączki złota, Mennica nie była w stanie ukończyć nowych wzorów na czas. Zamiast tego, Mennica zdecydowała się wyprodukować limitowaną serię 2021 Proof Gold Eagles z oryginalnym wzorem "Type 1" przed zmianą wzorów jeszcze w tym roku.

Monety w zestawie 4 monet U.S. Money Reserve's 2021 4-Coin Gold American Eagle MS-70 Reagan Legacy Set są certyfikowane w najwyższych możliwych klasach (PR-69/PR-70) i oznaczone jako "First Day of Issue" przez PCGS. Oznaczenie "Type 1" potwierdza również, że monety te posiadają oryginalny rewers z wzorem Orła. Każda moneta jest dodatkowo wzbogacona o ekskluzywną etykietę U.S. Money Reserve's Reagan Legacy Signature Series, ręcznie podpisaną przez najstarszego syna prezydenta, Michaela Reagana.

Sklep specjalne oferty na srebrne zestawy monet Amerykański Orzeł online lub zadzwoń do wyłącznej informacji o złote monety Amerykański Orzeł zapasów i cen. Kup teraz online wyprzedaż z okazji Narodowego Tygodnia Monet! Ceny kończą się 23 kwietnia 2021.

Gold American EagleSilver American EagleU.S. Mintus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z America's Gold Authority®2021-06-16
Redakcja Menni.pl