26 kwietnia 2017 Udostępnij

Inwestycja w kruszce: Monety bulionowe - gdzie kupić, ceny, skup, definicja

Gdy tylko nadchodził kryzys, zarówno złoto, jak i srebro można było uznać za najlepszy sposób na ochronę kapitału. Nic więc dziwnego, że również obecnie stawia się tak na sztabki, jak i na monety bulionowe. Czym jednak jest sam bulion inwestycyjny, gdzie go można kupić i z jakim kosztem należy się liczyć? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Współcześnie zarówno inwestowanie w złoto, jak i w srebro, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Co więcej, można mówić o nim jako o czymś w coraz większym stopniu oczywistym. Metale szlachetne są dziś uważane za lokatę, na której nie da się stracić, choć, oczywiście, inwestowanie bez znajomości podstawowych reguł nie jest prostym zadaniem.

Monety bulionowe – skup

Wraz ze wzrostem ceny metali szlachetnych, również my kupujemy coraz więcej kruszcu przybierającego różne postaci. Nie wahamy się inwestować w monety i to zarówno w te obiegowe, jak i kolekcjonerskie.

Monety bulionowe – co to jest?

Określenie „bulion” jest często stosowane po to, aby za jego pomocą opisywać zarówno złoto, jak i srebro inwestycyjne. Mówimy przy tym nie tylko o monetach, ale również o sztabkach, które produkuje się właśnie po to, aby były nośnikiem kruszcu. Nie ma tu mowy nie tylko o płaceniu nimi, ale i o ich kolekcjonowaniu. Tu kluczowe znaczenie ma potrzeba inwestowania w kruszce szlachetne niż więc dziwnego, że same momenty są często określane mianem lokacyjnych. Produkuje się je z najwyższe próby metali, a ich waga jest podawana w systemie uncjowym.

Monety bulionowe – definicja

Ceny metali rosną z wielu powodów. Przyczyniają się do tego choćby zawirowania na światowych giełdach oraz coraz powszechniejsza utrata zaufania inwestorów do akcji. Wpływ na nie ma również sam wzrost zainteresowania, nie brakuje bowiem osób, które kupują je przede wszystkim po to, aby podnieść swój status społeczny. Bez względu jednak na o, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy, same wysokie ceny metali są dobrą wiadomością dla inwestorów.

srebrne monety bulionowe

Monety bulionowe – srebro

Ceny srebra rosną obecnie w wyjątkowo spektakularny sposób, choć i złoto w ostatnich latach zyskuje wyraźnie na wartości. Może się więc wydawać, że o sukcesie mówią przede wszystkim te osoby, które już jakiś czas temu zainwestowały w metale szlachetne, teraz bowiem jest już za późno, Nie oznacza to jednak, że minął czas inwestowania w monety bulionowe. Jeśli analizujemy jedynie kilka minionych miesięcy, również musimy zauważyć, że wzrost cen jest spektakularny

Monety bulionowe złote – gdzie kupić, ceny

Analitycy często powtarzają, że o ile złoto już od dłuższego czasu może być przewartościowane, o tyle srebro może liczyć na to, że jego czas wielkiej kariery dopiero się zaczyna. Tu z pomocą przychodzą choćby relacje historyczne, które pozwalają na tak optymistyczne wnioski. Na cenę złota ciągle pewien wpływ ma jednak tak zwany sentyment inwestycyjny, nie da się bowiem ukryć, że przez dziesięciolecia to właśnie jego zakup jawił się jako remedium na zawirowania finansowe o różnej intensywności. Dziś jednak to właśnie srebro jest tym kruszcem, na którym można więcej zarobić, jeśli więc przymierzamy się do inwestycji w nie, mamy podstawy do tego, aby brać pod uwagę również ten fakt. Ma przecież nie tylko mniejszą marżę, ale i większą płynność niż złoto. Oczywiście, samych zakupów należy dokonywać rozsądnie. Na niewiele zdadzą się przecież imponujące ilości srebra jeśli okaże się, że nie będziemy w stanie upłynnić ich bez ryzyka poniesienia straty na ich wartości. Nie można też zapominać o podatkach, które stanowią spore ograniczenie.

Redakcja Menni.pl