30 marca 2017 Udostępnij

Wyjątkowy prezent marzeń. Złota czekolada

Prezenty inwestycyjne nie bez przyczyny cieszą się dużą popularnością. Są efektowne, a jednocześnie przedstawiają realną wartość.

Oczywiście, wiążą się też z określonymi kosztami, które często wydają się trudne do udźwignięcia, jeśli jednak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie, dobrym pomysłem może być zaangażowanie w nie innych członków rodziny.

Monety bulionowe – kruszce zamiast gotówki

Monetami bulionowymi nazywamy monety inwestycyjne, a więc te, które są wykonane ze złota, srebra oraz platyny. Najczęściej opisuje się je zawartością kruszcu, ich waga jest więc podawana w uncjach. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że można je uważać za alternatywny sposób inwestowania. Są one w stanie utrzymywać niemal pewną wartość bez względu na to, jakie zmiany polityczne zachodzą w danym kraju, nawet w okresie największych zawirowań są więc warte tyle, ile aktualnie wart jest sam kruszec, z którego je wykonano.

Jeśli chcemy wykorzystać w tym celu złoto, najlepszym pomysłem jest zakup monet austriackich {Philkarmoniker) oraz kanadyjskich (Maple Leaf). Bardzo ciekawe są też Krugerrandy bite w RPA. Stawianie na monety cieszące się dużą popularnością na świecie jest uzasadnione przede wszystkim dlatego, że ułatwia nam to ich ewentualną późniejszą sprzedaż.

Pomysł na prezent

Monety bulionowe sprawdzają się znakomicie jako prezent komunijny albo na chrzest, a ponieważ ceny najtańszych zaczynają się już od 600 PLN, mówimy o prezencie inwestycyjnym, na który każdy może sobie pozwolić. Warto też pamiętać, że monety inwestycyjne najlepiej jest kupować wtedy, gdy ceny złota na światowych rynkach spadają, pozwala to bowiem na spore oszczędności.

Monety do kolekcji

Monety do kolekcji są pomysłem, którym powinny zainteresować się przede wszystkim osoby cierpliwe oraz te, które mają do wydania jedynie niewielkie sumy. Niestety, w tym przypadku elementarna wiedza zwykle nie jest wystarczająca i dobrze jest wiedzieć, co warto kupić, a jakie monety nie mają większej wartości. Najlepiej koncentrować się na tych monetach, które są wydawane jedynie w niewielkich nakładach (do 1000 sztuk). Wiele monet do kolekcji wygląda naprawdę imponująco, nie brakuje przy tym osób, które są w stanie na nich zarabiać i mówią o sporych zyskach. Jeśli więc możemy poświęcić nieco czasu temu zagadnieniu,z pewnością nie będziemy żałować.

Złota czekolada CombiBar od Valcambi

Już od 2011 roku firma Valcambi oferuje swoim klientom ekskluzywną linię sztabek o nazwie CombiBar. Jeśli zdecydujemy się na złożenie zamówienia hurtowego, możemy umieścić na nich nawet swoje logo. Linia jest wykonana ze złota o próbie 9999 i składa się z pięćdziesięciu segmentów, z których każdy waży 1 gram. Segmenty są połączone ze sobą, mamy jednak do czynienia z wyrobem, który, wzorem każdej innej czekolady, bez problemu można podzielić na kostki i odłączyć od reszty, co sprawia, że inwestycja zyskuje na płynności.

Złota czekolada

Kosteczki złotej czekolady to idealny pomysł na prezent dla dziecka, które samo może zdecydować, czy chce obdarować nimi inne osoby, zostawić je sobie na pamiątkę, czy sukcesywnie sprzedawać zapewniając sobie dostęp do gotówki. Niestety, musimy liczyć się z tym, że jest to dość droga inwestycja (z cenami od 8500 PLN).

Sztabka ze złota wysokiej próby

W mennicach czeka na nas złoto najwyższej próby, a wejście w jego posiadanie nie jest wcale skomplikowane. Sztabki zaczynają się już od 1 grama, a ceny najtańszych z nich nie przekraczają 200 PLN.

Redakcja Menni.pl