19 lutego 2021 Udostępnij

Ozdabiaj włosy perłami.

Nikt nie ma pojęcia, kto pierwszy odkrył perły, ale od kiedy pojawiły się one po raz pierwszy były natychmiastowym hitem mody. Perły zostały znalezione w sarkofagach perskich księżniczek i zostały one podane jako prezenty dla chińskich rodzin królewskich w daleko wstecz 2300BC. Były one tak wysoko cenione przez Rzymian, że nawet przeszedł regułę pozwalając tylko klasy rządzącej nosić je!
I jak perły są mocno z powrotem w głównym nurcie mamy zamiar zabrać Cię na małą podróż przez ich historii mody i do najnowszego sposobu, aby je nosić.

Jaką rolę odgrywały perły w przemyśle modowym?

Perły były początkowo symbolem bogactwa i prestiżu. Były one dawane jako prezenty i noszone jako symbol statusu bogactwa. Były na tyle uniwersalne, że mogły być używane w pierścionkach, naszyjnikach, bransoletkach, ozdobach do włosów i broszkach.

Odgrywały one ważną rolę w odróżnianiu tych z bogactwem od tych bez bogactwa. A perły były ogromnym symbolem statusu - jeśli nosiłeś perły miałeś pieniądze!

Ale na szczęście dla nas - one nie pozostały w ten sposób!

Trend rozwoju perły w przemyśle mody

Perły były jednym z najdłużej stojących elementów, które były w stanie dostosować się do zmieniającego się przemysłu mody, że my panie widziały - od gorsetów do trenerów!

Teraz perły rozwinęły się z bycia elementów biżuterii poprzez do włączenia w wszystko od zdobiące trenerów w Miu Miu, poprzez szyje modeli wybiegów i włosy festiwalowiczów.

Najnowszą modą, jak można się domyślić, są perłowe akcesoria do włosów. I jest to trend, który nie zapowiada się na zmianę w najbliższym czasie. Niezależnie od tego, czy układasz włosy na dzień w biurze, czy wybierasz się na weekendowy festiwal, czy też wychodzisz za mąż.

A ponieważ perłowe dodatki do włosów są tak popularne, postanowiliśmy stworzyć listę wszystkich sposobów, na jakie możesz je nosić!

Perłowe spinki do włosów

 • Są nie tylko olśniewające, ale i bardzo funkcjonalne. Te akcesoria do włosów są świetne niezależnie od tego, czy chcesz przypiąć z powrotem te denerwujące pasma włosów, spróbować zaradzić grzywce, którą próbujesz zapuścić, czy po prostu dodać trochę blasku prostemu kucykowi.

Perłowy wianek do włosów

 • Każdy, kto myśli o ślubie będzie przeszukiwał niekończące się listy tych akcesoriów do włosów. Od dużych kawałków po mniejsze - perłowe wianki do włosów natychmiast nadadzą romantycznego charakteru każdej fryzurze.

Perłowe spinki do włosów

 • Wiesz, kiedy patrzysz na czyjeś włosy i jest w nich coś, co sprawia, że musisz spojrzeć jeszcze raz? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś wrzucił tam kilka małych perłowych spinek. Te wspaniałe perłowe akcesoria do włosów są wystarczająco subtelne, aby nosić w biurze, i wyglądają fantastycznie na wieczór. To także świetny sposób na utrzymanie fryzury na swoim miejscu.

Perłowe spinki do włosów

 • Festiwalowiczki, te perłowe akcesoria do włosów są dla Was! Te małe spinki są bardzo proste w montażu - niezależnie od tego czy masz włosy upięte w koński ogon czy też długi romantyczny warkocz spływający po plecach.

Perłowe pazurki do włosów

 • Jeśli potrzebujesz ozdoby do włosów, która jednocześnie ujarzmi Twoją dziką grzywę. Upięcie włosów perłowym pazurem sprawi, że każda fryzura będzie wyglądać szykownie bez wysiłku. Perłowe opaski do włosów Te perłowe opaski do włosów to zupełnie inna bajka niż te, które nosiłaś w szkole podstawowej! Te perłowe akcesoria do włosów nie są już wyłącznie funkcjonalne - są one absolutnie fantastycznym sposobem na urozmaicenie każdego stroju i podkreślenie wewnętrznego dziewczęcego charakteru każdej z nas.

Z wszystkich tych opcji choć jest jeden bardzo duże pytanie - jak należy dopasować swoje perłowe akcesoria do włosów?

Perły są niezwykle uniwersalne i będą doskonale komponować się z większością strojów i innych akcesoriów. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

Kolor

 • Jeśli chcesz dopasować perłowe ozdoby do włosów do innej perłowej biżuterii, takiej jak kolczyki czy naszyjniki, to warto upewnić się, że pierwszą rzeczą, jaką zrobisz, będzie kolor, który chcesz wybrać.

Naturalne i hodowlane

 • Kolory pereł mogą wahać się od białego i czarnego poprzez złoty, czekoladowy, różowy, a nawet lawendowy!

Diamante

 • Perłowe ozdoby do włosów wyglądają olśniewająco z odrobiną blasku, więc poszukaj ozdób do włosów, które mają w sobie odrobinę diamentu. To może być albo akcesoria do włosów, które już pochodzi z pereł i diamante lub może być dwa różne akcesoria do włosów, które noszą razem.

Kolor ozdób

 • Twoje perłowe akcesoria do włosów mogą być wykonane w kolorze srebrnym, złotym lub czarnym. Pamiętaj, że złota zasada nigdy nie mieszaj metali? Tak samo jest w tym przypadku. Jeżeli masz perłową spinkę wykonaną ze srebrnego metalu, dobierz do niej inną ozdobę do włosów, również wykonaną ze srebra. Zaufaj nam - dzięki temu uwaga będzie skupiona tam, gdzie powinna być - na tych pięknych perłach!

Jak powinnam dbać o moje perłowe dodatki do włosów?

 1. Przechowuj je z dala od innej biżuterii.
 2. Perły potrzebują wilgoci, więc upewnij się, że nie przechowujesz ich w szczelnym opakowaniu.
 3. Perfumy, lakier do włosów i balsam do ciała może sprawić, że wyglądasz pięknie, ale nie zrobi tego samego dla swoich pereł, umieścić je w ostatniej kolejności, a jeśli nie spray je przez przypadek pamiętać, aby wytrzeć je, gdy wyjmiesz je.

Od perskich księżniczek do gorsetu noszenia royalty poprzez do 21 wieku kobiet, perły mają długą historię mody, która nie wykazuje oznak spowolnienia anytime soon. A z najnowszym trendem perłowych akcesoriów do włosów są one ustawione na szturm, jakkolwiek chcesz je nosić. I w przypadku, gdy nie byłeś jeszcze przekonany o tym, jak niesamowite perły są - są one również uważa się, aby przyciągnąć szczęście, bogactwo i ochronę do noszącego. To jeszcze jeden powód, dla którego Twoim kolejnym dodatkiem do włosów powinna być właśnie perła!

Redakcja Menni.pl